Celjski rokometaši napolnili baterije in z Žvižejevo sedmico pokorili evropske prvake

Po porazu s Kristianstadom so se možnosti celjske zasedbe za uvrstitev v drugo fazo lige prvakov zmanjšale, a so varovanci Branka Tamšeta dokazali, da so iz pravega testa in po fanatičnem boju prišli do izjemno pomembnih točk.

Po uvodni izenačeni igri obeh moštev so se poljski gostje v 8. minuti oddaljili na 4:7, v 15. minuti pa je bilo že 7:11. Na srečo so se domači rokometaši prebudili in z delnim izidom 8:2 prešli v vodstvo 15:13, ki bi ga lahko še povišali. Ob polčasu so evropski prvaki vodili s 16:19.

V drugem polčasu je dolgo kazalo na suvereno zmago gostov, ki so med drugim povedli s petimi zadetki razlike (23:28). Tako kot v prvem polčasu so se domači bojevniki znova prebudili in po mnenju mnogih najboljšo ekipo na svetu ujeli na 31. Kielce so dvakrat povedle, a je Gal Marguč je na začetku zadnje minute izenačil na 33.

Po poljski minuti odmora so gostje s prekrškom Uroša Zormana v napadu sedem sekund pred koncem izgubili žogo, ki je prišla do kapetana Luke Žvižeja, ki je z levega krila s svojim sedmim zadetkom postavil končni izid tekme.

Posnetek zadnje akcije

Celjani so se z zmago povzpeli na šesto mesto, ki vodi v osmino finala lige prvakov, do konca rednega dela pa so še tri tekme.

Celje Pivovarna Laško : Vive Tauron Kielce 34:33 (16:19)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Dobaj, Malus, Babarskas, Janc 3, Razgor, Suholežnik, Marguč 2 (1), Grošelj, Poteko 2, Zarabec 7, Mačkovšek 8, Mlakar 4, Žvižej 7 (3), Bećiri 1.

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić, Jurecki 4, Walczak, Chrapowski, Aguinagalde 6, Bielecki 6 (3), Jachlewski 2, Štrlek 1, Lijewski 2, Paczkowski 2, Zorman 3, Bombač 3, Đukić 4.

7-metrovke: Celje Pivovarna Laško 8 (4), Vive Tauron Kielce 5 (3).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10, Vive Tauron Kielce 12 minut.

Kristianstaf : Rhein Neckar Loewen 29:31 (16:15)

8. PPD Zagreb 11 2 1 8 262 : 286 (-24) 5

V sredo je na sporedu domača tekma v okviru SEHA lige, in sicer proti slovaškem Prešovu. V petek bodo pivovarji v evroligaški tekmi v Skopju skušali presenetiti Vardar.

*foto: Gregor Katič