Celjski rokometaši ostajajo neporaženi v državnem prvenstvu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v derbiju 6. kroga državnega prvenstva gostovali pri ekipi Ribnice. S šesto zaporedno zmago v sezoni ostajajo neporaženi. Poleg Celjanov so letos edini neporaženi še Trebanjci.

Izenačeno tekmo v Ribnici so bolje začeli domači, ki so po izključitvi Poteka v peti minuti srečanja vodili s 3:1. Pivovarji so hitro odgovorili ter izenačili, nakar sta se ekipi menjali v vodstvu. Odlično formo prvih krogov je znova pokazal domači vratar Meštrić, ki je prvi del zaključil z devetimi obrambami in preprečeval Celjanom, da bi se odlepili. Na drugi strani je odlične obrambe nizal tudi Vujović in jih do konca polčasa nabral šest, vključno z ubranjeno sedemmetrovko. V ribniškem napadu je v prvem delu blestel Miličević s 6 zadetki. Zadnji del prvega polčasa so bili ves čas v rahli prednosti gostje, ki so tudi na odmor odšli z zadetkom prednosti. Po začetnem 3:1 nobena ekipa v drugem polčasu ni več vodila za več kot gol razlike.

Podobno kot na prejšnjih srečanjih, so celjski rokometaši v drugem polčasu stopili na plin. Kodrin je takoj na začetku drugega dela poskrbel za več kot zadetek prednosti. Domači so tako po štirih minutah nadaljevanja še uspeli izenačiti, nazadnje je bil rezultat poravnan na 17, potem pa so Celjani začeli stopnjevati igro. Odlični Vlah je s svojim šestim zadetkom v 37. minuti poskrbel za +2, štiri minute kasneje pa je bilo po zadetku Kodrina prvič na tekmi +3. Krizne minute domačih so trajale dobrih pet minut, ko so celjski rokometaši, z delnim rezultatom 0:4 prisilili domačega stratega k minuti odmora.

Z njo so domači sicer uspeli zaustaviti nalet Celjanov, a razlike niso uspeli zmanjšati. Še naprej sta bila odlična Vlah in Kodrin (oba po 7 zadetkov), razigrani pa so bili tudi ostali igralci. Ivanković je tako štiri od svojih petih zadetkov dosegel v drugem polčasu. V zaključku je nekajkrat odlično posredoval tudi Bojić, ki je v vratih zamenjal Vujovića in zmagovalec je bil znan že dosti pred zaključnim piskom. Celjani tako ostajajo neporaženi v letošnji ligaški sezoni. Že v petek Celjane v Zlatorog čaka nova tekma. V goste namreč prihaja ekipa RD Urbanscape Loka, ki je bila do tega kroga izenačena z Ribnico.

RD Riko Ribnica : RK Celje Pivovarna Laško 28:31 (13:14)

Ribnica, 300 gledalcev, sodnika: Žibret, Teršek

RD Riko RibnicaGlavan, Meštrić 11 obramb, Klarič 2 obrambi; Levstek, Šolaja, Bogdanović 1, Žagar 3, Ljevar 1, Ranisavljević, Miličević 10, Nosan B. 3, Cimerman 2, Simić 2, Pucelj 4/1, Nosan M. 1, Buneta 1, trener: Robert Beguš

Izključitve: 12 min; 7-metrovke: 1/2

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 5 obramb, Vujović 6/1 obramb; Strmljan 3, Terzić 1, Mazej, Dragašević, Razgor, Marguč 4/3, Poteko 2, Ivanković 5, Čepić, Kodrin 7, Žabić, Mlakar 2, Vlah 7, Suholežnik; trener Alem Toskić

Izključitve: 12 min; 7-metrovke: 3/3