Celjski rokometaši sklenili sezono z zmago in šampanjcem

Tekma zadnjega kola skupine za prvaka med Celjani in Velenjčani ni odločala o ničemer, saj so celjski rokometaši nov, že 21., naslov državnih prvakov osvojili že pred tem srečanjem. Obračuni obeh ekip v zadnjih letih veljajo za največji slovenski rokometni derbi, dasiravno je Gorenje zadnjo zmago slavilo decembra 2013.

Uprava celjskega kolektiva je tekmo poimenovala parada prvakov, saj so ob pričakovanju končnega slavja medalje in pokal za osvojitev naslova najboljših v državi osvojili tudi mladinci, pripravili po so še nekaj drugih aktivnosti. Med polčasom so tako nekdanjemu rokometašu Nenadu Stojakoviću za namen operacije hrbtenice predali izkupiček od dobrodelne dražbe dresov celotne celjske ekipe.

To je bila obenem zadnja tekma kar sedmerice rokometašev, ki se poslavljajo od rumeno-modrega dresa. To so: Luka Žvižej, Blaž Janc, Miha Zarabec, Ivan Gajić, Vid Poteko, Arthur Patrianova in Povilas Babarskas.

Utrinki z zadnje tekme; foto: RKCPL

Pivovarji so prvi polčas dobili s 14:10. Podobno razliko so držali tudi v prvi polovici drugega polčasa, v zadnje četrt ure pa so se Velenjčani približali. Osem sekund pred koncem je kapetan Žvižej, ki mu je pogodba potekla s koncem maja, a je sklenil dvodnevni aneks, zastreljal sedemmetrovko, a po minuti odmora gostje niso uspeli priti do izenačenja kot na podobni tekmi v Velenju.

Za razliko od lanske sezone, ko je odločala zadnja tekma, je bilo v dvorani precej manj gledalcev, verjetno tudi na rovaš neurja (nekaj časa je celo grozilo, da bo voda vdrla v dvorano), pa tudi slavje ni bilo tako prešerno kot leto poprej.

RK Celje Pivovarna Laško :  RK Gorenje Velenje 29:28 (14:10)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak  obrambe, Gajič; Malus 3, Babarskas, Janc, Razgor 1, Suholežnik, Marguč 1, Grošelj 1, Zarabec 8, Kodrin, Makuc, Mačkovšek 1, Mlakar 5, Žvižej 6/3, Bećiri 3; trener Branko Tamše

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 3/4

RK Gorenje Velenje: Baznik, Ferlin, Zaponšek; Cehte, Medved 3, Haseljić, Ovniček 4, Toskič 5, Mitrovič 5, Potočnik 1, Golčar 7/3, Kleč 2, Gams, Nosan, Brumen 1, trener: Borut Plaskan

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 3/5

Ostali tekmi
RD URBANSCAPE LOKA – MRK KRKA 35:27 (15:12)
RD KOPER 2013 – RD RIKO RIBNICA (sobota)

6 MRK KRKA 10 0 1 9 267 332 -65 29
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk