Celjski rokometaši Slovakom zadejali prvi poraz

Celjski rokometaši so prvi v tej sezoni ugnali Tatran in sedaj željno pričakujejo madžarski Veszprem ter polno dvorano Zlatorog.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so le tri dni po domači tekmi z Meškovom, v tretjem krogu SEHA Gazprom lige, gostovali na Slovaškem. Pomerili so se z ekipo, ki je v prvih dveh krogih na domačem igrišču ugnala najprej beloruski Meškov Brest, v drugem pa še mnogo bolj prepričljivo Zagreb. S Tatranom so se sicer celjski rokometaši v lanski sezoni pomerili dvakrat in obakrat slavili, enako pa jim je uspelo tudi danes.

Obračun so Celjani ponovno začeli brez Mačkovška, ki je še vedno poškodovan in so se hitro znašli v zaostanku 3:1, potem ko je domači vratar Chupryna zaustavil dva strela gostov. Vendar to rumeno modrih ni zmedlo, z veliko odločnejšo igro v obrambi so uspeli narediti delni izid 0:5.

Goluža je z minuto odmora uspel zaustaviti nalet Celjanov, ki pa so tudi v naslednjih minutah dvoboja uspeli držati prednost na svoji strani. To jim je uspevalo vse do 23. minute tekme, ko so ob prednosti igralca več dopustili domačinom, da izenačijo, malce kasneje pa z zaključenim delnim rezultatom 4:0, znova povedejo za dva (12:10). Pivovarji so jih hitro ujeli, a na odmor, po zgrešenih dveh sedemmetrovkah, odšli z golom zaostanka.

Drugi polčas so celjski rokometaši sicer začeli dobro, Mlakar je izenačil, a na drugi strani je bil še naprej nezgrešljiv Butorac, ki je s svojimi osmimi zadetki do tistega trenutka, držal prednost na strani domačih.

Nepopustljivi pivovarji pa so rezultat ponovno preobrnili ob igralcu manj na igrišču in prišli do prednosti 18:21. Celjani so nato do zaključnega dela tekme držali prednost. Ko sta srbska sodnika izključila še Mlakarja, so bili celjski rokometaši enajst minut pred koncem tekme znova na preizkušnji. Kljub temu so zdržali pritisk in na krilih Mlakarja, Lesjaka in Razgorja poskrbeli za novo prednost dveh zadetkov za pivovarje. Prednost so držali do zaključka tekme, ko je še zadnjič z dvema zadetkoma v zadnji minuti zapretil Tartan, a so Celjani zdržali in Tartanu zadejali prvi letošnji poraz.

Rokometaše Celja Pivovarne Laško sedaj čaka začetek Velux EHF Lige prvakov, ko se naslednjo soboto obeta veliki domači spektakel. Takrat v prvem krogu Velux EHF Lige prvakov v Celju gostuje madžarski Veszprem s številnimi navijači. Tekma bo v soboto, 16.9. ob 17.30.

Tatran Prešov : RK Celje Pivovarna Laško  25:26 (13:12)

Prešov, 1200 gledalcev, sodnika: Nikolić, Stojković (SRB)

Tatran Prešov: Cvitković 1 obramba, Chupryna 10/2 obramb; Rabek, Hrstka 5/1, Krok 4, Urban 2, Pekar, Čip 1, Peskov 1, Vučko 1, Jankovič, Butorac 10/4, Kasal 1, Tsarapkin, Babić; trener: Slavko Goluža

Izključitve: 2 min

7-metrovke: 5/9

RK Celje Pivovarna LaškoLesjak 15/4 obramb, Panjtar, Dobaj; Vujović, Jurečič 1, Malus 3, Razgor 1, Suholežnik, Marguč, Mitrović, Kodrin 4, Anić 5, Dujshebaev 3, Mlakar 9, Bećiri, Ocvirk; trener Branko Tamše

Izključitve: 10 min