Celjski rokometaši uspešni na gostovanju v Ljubljani

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 5. krogu državnega prvenstva gostovali pri Slovani iz Kodeljevega. Celjani so vknjižili svojo peto zmago v letošnji ligaški sezoni in tako še naprej ohranjajo popoln izkupiček. Sedaj sledi reprezentančni premor, ko se bodo izbranci nacionalnih moštev podali v reprezentančne akcije.

Dvoboj v Ljubljani so z vodstvom odprli domači rokometaši. Sledila je serija treh zadetkov Celjanov, na to pa so z enako mero odgovorili domači in v 9. minuti povedli s 4:3. Pivovarji so nato najprej izenačili, nato pa hitro povedli s tremi zadetki razlike. Po lepi obrambi Gabrška v 13. minuti, je sledil protinapad Celjanov, ki so preko Žabića prednost povišali na štiri zadetke. Ob izteku 20. minute je bil prvič uspešen tudi kapetan Aleks Vlah. Z dvema zadetkoma Cokana in uspešno realiziranim protinapadom Mazeja so celjski rokometaši nato ušli na +6. Do konca polčasa se razmerje moči na parketu ni spremenilo, varovanci trenerja Alema Toskića pa so na odmor odšli s prednostjo štirih zadetkov (15:19).

Prvi zadetek v drugem delu je dosegel celjski rokometaš Ante Ivanković, nato pa so Celjani vodstvo znova povišali na šest zadetkov. Sledilo je nekaj minut odločnejše igre domače zasedbe, ki se je v 45. minuti približala na le na tri zadetke zaostanka. Nato so imeli domači celo priložnost za znižanje na dva zadetka zaostanka, a je novo sedemmetrovko odlično ubranil vratar Nebojša Bojić, ki je v celjska vrata stopil v drugem polčasu. Zadetka za Pivovarje sta nato dosegla Suholežnik in Vlah, Celjani pa so znova povedli s +5. V zadnji četrtini tekme so bili varovanci Alema Toskića še naprej zanesljivi, svojo priložnost pa so v tem delu igre dobili tudi nekateri mlajši rokometaši celjske zasedbe. Končni rezultat srečanja na Kodeljevem je bil 29:34. Celjani so tako vknjižili še peto zmago v letošnjem državnem prvenstvu in odslej sami zasedajo prvo mesto na prvenstveni lestvici.

Pred moštvom je sedaj reprezentančni premor, vnovič pa bodo Pivovarji na delu 22. oktobra, ko v Zlatorog prihaja Dobova.

RD LL Grosist Slovan – RK Celje Pivovarna Laško 29:34 (15:19)

RK Celje Pivovarna Laško: Bojić 9/4 obr., Gaberšek 3 obr.; Strmljan 4, Knez, Mazej 3, Cokan 3/2, Marguč 8/5, Ivanković 3, Janc, Muhović, Žabič 2, Vlah 8, Suholežnik 1, Martinović 2. Trener Alem Toskić.