Celjski rokometaši z visoko zmago do zaključnega turnirja Lige Seha

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so z zelo dobro predstavo prišli do visoke zmage nad Nexejem v Našicah in si tako dva kroga pred koncem rednega dela že zagotovili nastop na zaključnem turnirju F4 SEHA Gazprom lige. Hkrati so se zavihteli tudi na tretje mesto na lestvici.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 16. kroga SEHA lige v Našicah odigrali odlično tekmo in z zanesljivo zmago potrdili udeležbo na zaključnem  turnirju, hkrati pa na lestvici prehiteli Brest, ki je v gosteh izgubil proti Metalurgu. Celjani za drugim Zagrebom zaostajajo le dve točki.

Celjski rokometaši so navkljub manjku Kodrina, Bećirija, Makuca in Mitrovića, tekmo začeli odlično. Po domačem vodstvu z 1:0 in 2:1 so povsem prevzeli nadzor nad igro ter si z zadetki Mlakarja in Mačkovška hitro priigrali vodstvo. Po desetih minutah igre je bilo 4:8. Dobro je delovala obramba Celjanov.

Nexe je nato kaznoval tri napake Celja v napadu in se približal na 9:10, a so se celjski rokometaši hitro zbrali, Mlakar pa je s petim zadetkom poskrbel za tri zadetke razlike. Žal se je ob tem poškodoval.

Po odhodu Mlakarja so Celjani nekoliko padli v igri in nanizali nekaj napak, vendar jih domači rokometaši na srečo niso znali izkoristiti. Tamše je z različnimi kombinacijami našel pravo šesterko in Celjanom je uspevalo na odmor oditi z visoko prednostjo. Bilo je 11:16.

V drugem polčasu so Celjani nadaljevali z odlično predstavo, Lesjak v vratih, v napadu pa najprej Razgor, ki je spektakularno v zadetek spremenil eno izmed podaj Lesjaka v nasprotni napad, kasneje pa so se pridružili še ostali. Na koncu tekme so namreč vsi igralci v polju, z izjemo Grošlja, vpisali vsaj en zadetek, tega pa je dodal še Lesjak.

Prednost gostov se je hitro višala na 10 in takšno razliko držali skozi celoten drugi polčas. Na koncu so Celjani še nekaj dodali in slavili visoko zmago. Končni rezultat je bil 23:35.

Zmaga jim že zagotavlja uvrstitev na zaključni turnir, z morebitnima zmagama v zadnjih dveh krogih pa bi se tudi izognili četrtemu mestu, ki pomeni polfinalni obračun z Vardarjem. Celjske rokometaše najprej v torek čaka domača tekma z Vojvodin, v zadnjem krogu pa bodo gostovali v Skopju pri Metalurgu.

RK Nexe Našice : RK Celje Pivovarna Laško 23:35 (11:16)

Našice, dvorana OŠ, 400 gledalcev, sodnika: Nachevski, Nikolov (MKD)

RK Nexe: Lelić 8 obramb, Poljak 3 obrambe; Šipić 6, Koncul 1, Leban 3, Eter, Zrnić 2/2, Mrđenović, Barišić-Jaman 1, Mičević 3, Baričević, Greganić 5/1, Grgić 1, Lavrič, Tomić 1, Vulić; trener: Hrvoje Horvat

Izključitve: 2 min; 7-metrovke: 3/4

RK Celje Pivovarna LaškoLesjak 10 obramb, 1 zadetek, Panjtar, Dobaj 2/1 obrambi; Vujović 1/1, Jurečič 1, Malus 1, Razgor 5, Suholežnik 2, Marguč 5/3, Grošelj, Žabič 2, Slišković 3, Anić 1, Dujshebaev 1, Mačkovšek 7, Mlakar 5; trener Branko Tamše

Izključitve: 6 min; 7-metrovke: 4/4