Celjski rokometaši z visoko zmago prekinili niz štirih zaporednih porazov

Celjski rokometaši so v 24. krogu domačega prvenstva v Zlatorogu gostili ekipo Izole in z visoko zmago prekinili niz štirih prvenstvenih porazov.

Pred pivovarji ostajata še zadnji dve tekmi domačega prvenstva, a je boj za nov naslov državnih prvakov bržkone izgubljen. Celjani s 40 točkami zasedajo drugo mesto na lestvici, za Trebanjci, ki jih imajo 41 točk. Še najboljše možnosti za naslov pa imajo Velenjčani, ki sicer na tretjem mestu za vodilnim Trebnjem zaostajajo štiri točke, a imajo odigrane tudi tri tekme manj. Celjani bi tako za uspeh potrebovali dve zmage in nekaj spodrsljajev Trebanjcev in Velenjčanov, kar pa je je težko verjeti. V Celju se tako v prihodnji sezoni po dolgih letih ne bodo igrale tekme Lige prvakov.

V Zlatorogu smo spremljali izenačen začetek. Izolani so v tekmo vstopili izjemno motivirani in vse do 8. minute srečanja so se dobro upirali domačim rokometašem. Po izenačenju 3:3 pa so Celjani prestavili v višjo prestavo in si do 18. minute priigrali osem zadetkov prednosti (11:3). Izolanom je težave povzročala tudi celjska obramba, saj jim od izenačenja na začetku tekme do 20. minute ni uspeli zatresti celjske mreže. Poleg tega je bil razpoložen tudi celjski vratar Filip Ivić. Varovanci Luke Žvižeja tudi v nadaljevanju niso popuščali in prvi del zaključili z dvanajstimi zadetki prednosti, bilo je 17:5.

Domači rokometaši so v začetku drugega dela nadaljevali z dobro igro iz prvega polčasa in po zadetku Tadeja Kljuna v 36. minuti srečanja vodili že s +15 (22:7). Vodstvo pivovarjev je s svojim sedmim zadetkom po desetih minutah drugega dela povišal razpoloženi Domen Novak. V nadaljevanju so varovanci Luke Žvižeja nekoliko popustili in gostom omogočili, da so prišli do nekaj lahkih zadetkov in znižali svoj zaostanek. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v zadnjem delu tekme vendarle strnili vrste in ponovno povišali svojo prednost. Nik Ćirović je v 58. minuti zadel za 33:18, rezultat srečanja (35:18) pa je postavil Arsenije Dragašević.

Z osmimi zadetki je bil pri domačih najbolj učinkovit Domen Novak, Tadej Mazej in Radojica Čepić sta dodala vsak po štiri. Vratar Filip Ivić je zbral trinajst obramb.

Varovance Luke Žvižeja čakata še dve tekmi letošnjega prvenstva. Prihodnjo soboto Celjani gostujejo pri Mariborčanih, v zadnjem krogu konec maja pa v Zlatorog prihaja MRK Ljubljana.

RK Celje Pivovarna Laško :  RD Butan Plin Izola 35:18 (12:5)

Dvorana Zlatorog, brez gledalcev, sodnika: Kikel R., Zupan R.

RK Celje Pivovarna LaškoIvić 13 obramb, Vujović; Mazej 4, Dragašević 2, Razgor 3, Cokan 2, Grošelj, Poteko 1, Čepić 4, Ćirović 2, Kodrin 3, Horžen 2, Kljun 2, Mlakar, Novak 8/4, Načinović 2; trener Luka Žvižej

Izključitve: 2 min; 7-metrovke: 5/6

RD Butan Plin Izola: Postogna 3 obrambe, Kocjančič 5 obramb; Jurič 1, Brumen 1, Galina 1, Smej, Gorela 1, Poberaj, Miklavec 5, Nikolić 1, Pernovšek, Demšar, Orbanić 4, Mijatović 1, Peharc 2, Bekrič 1; trener Peter Božič

Izključitve: 6 min; 7-metrovke: 3/3