Celjskim rokometašem zmaga na razburljivem večnem derbiju

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. krogu domačega prvenstva gostovali pri aktualnih državnih prvakih v Velenju in zmagali po izteku igralnega časa. Celjani so se tako oddolžili Velenjčanom za oba poraza v lanski sezoni.

To je bil že 123. večni derbi, po katerem so Celjani izboljšali razmerje zmag na 89-6-28. Tudi na lestvici so prednost pred aktualnimi državnimi prvaki povišali na osem točk.

Tekmo, na kateri zaradi tradicionalnega tekmovalnega naboja, ki ga prinaša derbi, odločajo mnogi dejavniki so nekoliko bolje začeli domačini, ki so povedli in imeli, v sicer enakovrednem boju, vseskozi rahlo pobudo. V uvodnem delu je pri Celjanih blestel predvsem Vlah, ki je večino svojih petih zadetkov prvega polčasa dosegel v prvi polovici tega. Podobno razpoložen pri Velenju je bil tudi Sokolič.

Pivovarji so vodili za največ zadetek, domačini pa so tik pred koncem prvega dela povedli tudi za tri zadetke. Nekaj te razlike je ustvaril vratar Taletović, ki je zbral dve obrambi več od celjskega dvojca. V celjskih vratih je namreč v zaključku prvega dela Bojić zamenjal Vujovića in takoj obranil strel s sedmih metrov. To je bil tudi ključen trenutek, da so se Celjani vrnili v igro, potem, ko so štiri minute pred koncem prvega dela zaostajali s 16:13. Izenačujoči gol je v zadnji sekundi prvega polčasa, po izgubljeni žogi Velenjčanov, dosegel Kodrin.

Tudi nadaljevanje je bilo izenačeno. V 36. minuti je domačim znova uspelo pobegniti za dva zadetka. Pivovarji so se zbrali, prevzeli pobudo, ter znova prešli v vodstvo, a kaj več od priigrane minimalne prednosti jim ni uspelo.

Izenačena in razburljiva tekma, polna izmenjaj v vodstvu, se je nadaljevala, nato pa je Celjanom uspelo ustvariti večjo razliko. Po izključitvi velenjskega igralca so namreč z dvema zaporednima zadetkoma Marguča prišli do najvišje prednosti na tekmi (23:26). Kazalo je, da so Celjani prevzeli pobudo, nakar je sledila nepotrebna napaka in izključitev Suholežnika, ki si je prislužil dve kazenski minutni. Ta je domačinom dala krila, z delnim rezultatom 4:0 pa so ponovno povedli. V 57. minuti je tako semafor kaza 28:27. Suholežnik je po prestani kazni z dvema zadetkoma v zadnjih minutah pivovarje znova vrnil v vodstvo, v zadnjem napadu domačih, pa nato prejel še tretjo izključitev na tekmi. To so domačini tudi izkoristili in dvanajst sekund pred koncem srečno izenačili. Pivovarjem je ostal zadnji napad, ki so ga z lepo akcijo zaključili s podajo do Marguča, ki pa ga je ob strelu grobo podrl Kavčič. Ta si je prislužil izključitev, celjskim igralcem pa je ostal strel s sedmih metrov po izteku časa. Kapetansko ga je izkoristil David Razgor ter poskrbel, da se je 123. večni derbi končal z 89. zmago Celja Pivovarne Laško.

Ta jih ohranja na vrhu lestvice in jim zagotavlja veliko bolj mirno nadaljevanje prvenstva. Najboljši strelec tekme je bil Marguč z osmimi zadetki, enega manj je dosegel Vlah. Pri Velenju sta bila prva strelca Kavčič in Sokolič s po šestimi zadetki. Do zaključka koledarskega leta so pred Celjani še tri naloge, najprej bodo v petek doma gostili Dobovo, potem jih čaka pokalni preizkus v Novi Gorici, za zaključek pa še gostovanje v Ivančni Gorici.

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: »Vsekakor je za nas najbolj pomembno, da imamo po današnji tekmi dve točki več. Po to smo prišli v Velenje, tekma pa je bila napeta do samega konca. Imeli smo malce več sreče, kot nazadnje proti Trebnjemu. Takrat smo s sedemmetrovkami izgubili točko, danes smo z njo dobili dve. To je rokomet. Čestitam ekipi, klubu, ostajamo na naši poti in začenjamo s pripravo na naslednje tekme.«

Aleks Vlah, igralec Celja Pivovarna Laško: »Derbi kot se spodobi in na koncu zadetek razlike, ki smo ga dosegli s sedmih metrov. Na zadnje smo jih šest zgrešili, zato sem vesel, kot smo tudi za to, da s sabo nosimo dve točki. Res bi bili razočarani, če jih ne bi, potem ko smo vodili že za tri, a z napakami dovolili Velenju, da se vrne v igro. Vesel sem in mislim, da smo zasluženo slavili

RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško    29:30 (16:16)

Rdeča dvorana, 800 gledalcev, sodnika: Backović, Palačković

RK Gorenje Velenje:Verboten, Taletović 9/1 obramb; Haseljić 3, Tajnik 5, Pajt 4/4, Velić, Starc, Drobež, Sokolič 6/1, Šiško, Grmšek 2, Slatinek Jovičić 2, Mlivić, Predović 1, Kavčič 6, Ravnikar; trener: Zoran Jovičić

Izključitve: 14 min

Rdeči karton: Drobež 3×2 min (40. min); 7-metrovke: 5/6

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 4/1 obramb, Vujović 2 obrambi; Strmljan 2, Terzić 2, Mazej, Dragašević, Razgor 1/1, Marguč 8/5, Poteko, Ivanković, Čepić, Kodrin 4, Žabić, Mlakar 2, Vlah 7, Suholežnik 4; trener Alem Toskić

Izključitve: 16 min

Rdeči karton: Suholežnik 3×2 min (59. min); 7-metrovke: 6/7