Celjskim rokometašicam zmanjkalo sape v boju za bron

Celjske rokometašice so imele na zadnji prvenstveni tekmi skupine za razvrstitev od 1. do 4. mesta priložnost, da si v domači dvorani v neposrednem dvoboju z dekleti iz Litije priigrajo bronasto medaljo.

Na koncu so se tretjega mesta veselile gostujoče rokometašice, ki so v lepo napolnjenem Golovcu tudi bolje odprle tekmo in povedle z 0:3 in tudi z 1:5. Po 8:11 v 22. minuti so varovanke Miše Marinček zaigrale bolje in do polčasa ujele nasprotnice na 12.

Drugi polčas se je začel podobno kot prvi. V 46. minuti so Litijanke vodile za 5 golov, a so Celjanke še enkrat “stisnile” in v 54. minuti preko Lare Bukovec izenačile na 24. V končnici so bile boljše gostje, ki so imele tudi daljšo klop.

Z’dežele Celje : Litija 26:29 (12:12)

Z’dežele Celje: Meža (8 obramb), Hrovatič 1 (2 obrambi), Ema Marija Marković 9 zadetkov, Tjaša Žener 6, Lara Bukovec 5, Azra Zulić 4 (3 iz 7 m), Sara Šantej 1, Teodora Baloska,  Marina Dobrković, Maja Kovačič, Urška Kotnik, Tia Kralj,