Černjulova in Janežič v finalu evropskega prvenstva

cernjul-janezicCeljska atleta Maruša Černjul in Luka janežič sta se uvrstila v finale evropskega dvoranskega prvenstva v atletiki v škotskem Glasgowu.

Maruša Černjul je v kvalifikacijah skoka v višino s preskočeno višino 1,89 metra dosegla sedmi izid in se uvrstila v nedeljski finale. V svoji kvalifikacijski skupini je zasedla drugo mesto.

V teku na 400 metrov je bil uspešen tudi Luka Janežič, ki je že v dopoldanskih kvalifikacijah dosegen najboljši čas (46,88 s) in se zanesljivo uvrstil v večerni polfinale. V polfinalu je je tekel še hitreje (46,60 s) in v svoji skupini zasedel drugo mesto, skupno pa tretji čas polfinala. Janežič, ki se je zanesljivo uvrstil v sobotni finale, tako ostaja eden izmed glavnih favoritov za medaljo. Najhitrejši čas polfinala je sicer dosegel Norvežan Karsten Warholm, ki se je edini spustil pod mejo 46 sekund. Tekel je 45,95 s.

Černjulovo finalni nastop čaka v nedeljo ob 20.15, Janežič pa bo medaljo naskakoval v soboto ob 21.22.