Četrta zaporedna ligaška zmaga Celjanov

Celjski rokometaši so po odlični četrtkovi predstavi v ligi prvakov proti Barceloni, ko jih je katalonski velikan uspel premagati šele v zadnjih 15 minutah tekme, v državnem prvenstvu podaljšali zmagoviti niz na štiri. V 4. krogu je v Zlatorogu s 34:30 padel Koper. V sredo jih čaka nova domača tekma v ligi prvakov. V goste prihaja francoski Nantes.

V prvem polčasu so bili boljši Koprčani, ki so v 20. minuti vodili že za dva zadetka. Celjski rokometaši, ki niso mogli računati na Yassinea Belkaieda ter suspendirana Matica Suholežnika in Žigo Mlakarja, so se v naslednjih minutah poskušali približati, a so Koprčani s čvrsto igro držali priigrano prednost. Celjani so uspeli preko Cokana izenačiti šele v 27. minuti. Prvi del igre se je kljub temu zaključil z minimalnim vodstvom Kopra (15:16).

Koprčani so s čvrsto in agresivno igro nadaljevali tudi v drugem polčasu, ter celjskim rokometašem povzročali nemalo težav. Celjani so nato vendarle stopili skupaj, in do 42. minute, tudi po zaslugi odličnih obramb Bojića, prvič na tekmi povedli za tri zadetke. Po visokem vodstvu so domači prevzeli pobudo, in visoko vodstvo vzdrževali tudi z mlajšimi rokometaši, ki jim je Alem Toskić ponudil priložnost. Končni rezultat je bil 34:30.

RK Celje Pivovarna Laško – RD Koper 34:30 (15:16)
Marguč 8, Mazej 6; Poklar 11.

RK Celje Pivovarna Laško: Bojić 3/1, Gaberšek 5/1; Strmljan 5, Knez 1, Mazej 6, Premović, Cokan 1, Marguč 8/4, Antonijević, Ivanković 1, Janc, Muhović 3, Žabič 2, Rakita, Vlah 3, Martinović 4. Trener Alem Toskić.

Izključitve: 14 minut