Cinkarna stežka čez Triglav; košarkarji boljši od bivših Pučkovih tudi brez kapetana (video)

V ženskem košarkarskem državnem prvenstvu Celjankam že dolga leta dostojneje parira samo kranjski Triglav, ki sicer to sezono igra samo na domači sceni, kljub temu pa so bile v predzadnji tekmi rednega dela tekmovanja Gorenjke cinkarnarkam kar trd oreh.

Po šestih minutah so gostje vodile 6:12. Prava blamaža je Celjankam uspela v drugi četrtini, v kateri so preko tokrat najboljše strelke Aleksandre Krošelj, ki je sicer zadela 4 od 5 metov za tri točke, edini točki vpisale v zadnji minuti polčasa v katerem so skupaj vknjižile sila skromnih 13 točk.

Po štirih minutah nadaljevanja so Celjanke s serijo 14 točk izenačile na 27, a se v tem trenutku nekoliko ustavile, tako da so do konca tretje četrtine rahlo prednost vzdrževale triglavanke.

Gostiteljice so v 33. minuti prešle v vodstvo, a se niso mogle resneje odlepiti od nasprotnic. V bran cinkarnarkam dodajmo, da so igrale brez Oderah Chidom in Nikoline Delić.

CINKARNA CELJE : TRIGLAV 60:55 (11:15, 2:12, 30:20, 17:8)
Krošelj 18, Slonjšak in Marić (10 skokov) po 11, …

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: “Čestitke ekipi Triglava za dobro tekmo in mojim košarkaricam za zmago.”

Ernest Novak, trener Triglava: “Čestitam dekletom za pristop in željo. Žal nas je na koncu zmanjkalo. Čestitke tudi ekipi Celja za zmago.”

8. Domžale 0/13 13

Celjanke v sredo ob 19.00 čaka domača tekma jadranske lige z zagrebško Trešnjevko.

§

V 18. kolu 2. slovenske košarkarske lige so Celjani gostili ekipo iz spodnjega dela lestvice in pričakovano vpisali nov par točk.

Že v 9. minuti je domača prednost znašala 16 točk, a so se Medvoščani v 13. minuti približali na 26:20 in čez nekaj minut izenačili na 29. Sledila je serija Celja 14:0 in lepa prednost ob polčasu, a je optimizem skalila poškodba kapetana Tadeja Koštomaja, ki je v 19. minuti moral z igrišča zaradi prejetega udarca, kasneje pa se je izkazalo, da mu je počila arkada.

Po glavnem odmoru so gostje uspeli izenačiti na 45, domača zasedba pa se je pritiska gostov, ki jih je do sredine januarja vodil Celjan Igor Pučo, ob koncu tretje četrtine, ko je razlika narasla na 10 točk.

V sklepni četrtini so gostje najbližje prišli na pol ducata točk zaostanka, na koncu pa je bilo pri ekipi Celja dovolj zbranosti, da ni prišlo do tesnejše končnice.

CELJE : BRINOX MEDVODE 82:72 (26:10, 17:21, 19:24, 20:17)

Perger 22, Ejup 13, Grušovnik in Zolotić 11, ….

12. Ljubljana 4/13 21

Naslednjo soboto Celjane čaka izjemno pomembno gostovanje za uvrstitev v kvalifikacije za prvo ligo, saj bodo igrali pri Parkljih.