Crvena zvezda v mestnem parku prvič po osamosvojitvi

hk celje crvena zvezda oktober 2016Prvič po razpadu Jugoslavije so se v Celju zglasili hokejisti beograjske Crvene zvezde, ki poleg nekaterih zagrebških ekip sodelujejo v slovenskem državnem prvenstvu. Domači organizatorji so poskrbeli za spektakularen uvod, nekaj sto gledalcev pa je prvi zadetek pozdravilo sredi prve tretjine, ko je Davor Rakanović načel mrežo gostov. Domači so le poldrugo minuto zatem preko Matica Zupanca znova zadeli. Gostje so v 14. minuti znižali, v drugi tretjini pa so se Celjani odlepili že na 6:2 in v zadnjem delu tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

HK ECE Celje: SKHL Crvena zvezda 7:3 (2:1, 4:2, 1:0)

Strelci: 10:46 – 1:0 Rakanović (Ž.Grahut), 12:10 – 2:0 Zupanc M. (Ograjenšek, Kastelic), 24:10 – 3:1 Ograjenšek (Kastelic, Zupanc M.), 31:15 – 4:1 Jeram (Rakanović. Čuvan), 35:22 – 5:2 Kastelic (Ograjenšek, Zupanc M.), 37:39 – 6:2 Knez (Jeram, Klavžar),  52:50 – 7:3 Kastelic (Mercina, Petek)
Streli na gol: 55 – 11
Izključitve: 4 min – 8 min