Dekleta čakajo Triglav; fantje izgubili z istoimensko vrsto

Celjske košarkarice so zlahka opravile s predzadnjo tekmo v ligi za prvakinje. Od Slatinčank so bile boljše za nekaj razredov, čeprav na igrišče nista stopili Prezelj in Evans.

JANINA : ATHLETE CELJE 44:94 (13:26, 15:22, 8:19, 8:27)
Marić 20 (15 skokov), Gwashavanhu 16 (11 skokov), Verčič 13, …

Slobodan Rmuš, trener Janine: “Favorizirane Celjanke so prišle do še ene zaslužene zmage. Znova nismo uspeli parirati niti v enem elementu, kljub temu, da Celjanke niso igrale v najboljši postavi. To je ob odsotnosti Serdarjeve in Balohe naš domet.”

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Čestitke mojim igralkam za zmago in ekipi Janine za borbeno predstavo ter za predstave v celotni sezoni, ki so jo kronale z uvrstitvijo v Ligo za prvaka.”

6. Janina 2/17 21

V sredo, 12. aprila, je na vrsti še zadnja tekma v drugi fazi tekmovanja, in sicer bo ob 18.00 v dvorani Gimnazije Celje – Center tekma s Triglavom.

§ §

2. SKL

V tekmi predzadnjega kola so v dvorani Gimnazije Celje – Center Kranjčani sredi prve četrtine povedli z dvomestno prednostjo in jo držali nekaj minut. Celjani so s serijo 10:0 ujeli priključek in polčas dobili s točko prednosti. Po 26 minutah sta bili ekipi izenačeni, potem pa so Gorenjci še pred iztekom tretje četrtine ponovno povedli z 10 točkami prednosti. Domači so se v zadnji četrtini najbolj približali na šest točk, a so v zadnjih minutah igralci Triglava upravičili višje mesto na lestvici.

CELJE : ECE TRIGLAV 70:80 (12:19, 27:19, 14:25, 17:17)
Milovac 12, Grdadolnik 11, Zolotić in Durnik 10, …

12. AKK Branik Maribor 3/18 24

V soboto, 15. aprila, je na vrsti še zadnja tekma, Celjani pa gostujejo v Šoštanju, tamkajšnja Elektra pa se krčevito bori za obstanek.