Do zmage v zadnji minuti

logonkceljeV tekmi 9. kola državnega nogometnega prvenstva celjska zasedba ni vključevala Daliborja Volaša in trenerja Roberta Pevnika, ki sta morala odslužiti kazen zaradi izključitve.

Celjani so bili večino prvega polčasa boljši in konkretnejši tekmec, najnevarnejši v celjski vrsti pa je bil Irfan Hadžić, ki je dosegel edini zadetek v tem delu igre, a tudi zapravil nekaj lepih priložnosti.

Goste je vodil Simon Rožman, ki je bil še lani na celjski klopi, njegova zasedba pa je 74. minutri, ko je Gaber Dobrovoljc po podaji Slobodana Vuka z leve strani kazenskega prostora v drugem poskusu iz bližine premagal Matjaža Rozmana za 1:1.

Ko je že kazalo, da se bosta ekipi razšli z neodločenim izidom, pa je v prvi minuti sodniškega dodatka do žoge v domžalskem kazenskem prostoru prišel nekdanji član Domžal Matej Podlogar in malce z desne strani z diagonalnim strelom priigral zmago Celju.

Celje – Domžale 2:1 (1:0)

* Stadion Arena Petrol, gledalcev 700, sodniki: Vinčić (Maribor), Ul (Šentilj v Slovenskih Goricah) in Klančnik (Slovenj Gradec).
* Strelci: 1:0 I. Hadžić (25.), 1:1 Dobrovoljc (74.), 2:1 Podlogar (90.).
* Celje: Rozman, Vidmajer, Travner, Džinić, Kous (od 67. Klemenčič), Pišek, Pungaršek (od 81. Lovrečič), Čirjak, Požeg Vancaš (od 65. Šporn), Podlogar, I. Hadžić.
* Domžale: Golubovič, Širok, Halilović, Horvat, Dobrovoljc, Balkovec, Majer, Alvir, Morel (od 46. Repas), Bratanović (od 66. Vuk), Batrović (od 46. Husmani).
* Rumeni kartoni: Podlogar, Vidmajer; Horvat, Širok.

Radomlje : Rudar 2:2

Krško : Maribor 1:2

Aluminij : Olimpija 0:3

Gorica : Koper (28. 9.)