Domača točka Celjanov v tekmi s sosedi na spodnji polovici lestvice

Celjski nogometaši so v 25. krogu državnega prvenstva doma gostili NK Radomlje in iztržili le točko, s čimer so izpustili priložnost, da Radomlje prehitijo na sedmem mestu prvenstvene lestvice.

V tekmo sta obe ekipi vstopili pasivno. Prva resnejša priložnost na tekmi se je ponudila gostom v 25. minuti, ko so zapretili s protinapada, a je Zaletel akcijo prekinil tik pred vrati Rozmana. Preostanek prvega polčasa ni ponudil z raburljivimi akcijami in ostalo je pri izidu 0:0.

Za razliko od prvega, je drugi polčas ponudil več dinamike. Celjani so bili boljši nasprotnik. Po nekaj menjavah celjskega stratega Simona Rožmana so Celjani stopnjevali ritem igre in bili nevarnejši, a jim je ob zaključku akcij vedno zmanjkalo nekaj zbranosti in sreče.

V zaključku tekme so grofje vse stavili v napad, kar se jim je skoraj obrestovalo v zadnjih minutah tekme. Najprej v 90. minuti, ko je imel Begić lepo priložnost s prostega strela, a je meril preveč po sredini vrat. Nekaj sekund za tem pa je mladi reprezentant v protinapadu poizkusil še s strelom z roba kazenskega prostora ter stresel vratnico. srečanje se je tako končalo brez zadetkov in z delitvijo točk.

CELJE – KALCER RADOMLJE 0:0

Celje: Rozman, Marandici, Zaletel, Stojinović (74./Zec), Brecl (74./Lartey), Janjičić (46./Vrbanec), Tomić, Rorič (46./Sokler), Begić, Božić (65./Kuzmanović), Bizjak.

Kalcer Radomlje: Velić, Bumbu (59./Ćalušić), Primc, Jazbec, Guček, Rugašević (78./Blaić), Guzina, Zabukovnik, Pogačar (59./Cerar), Šarić (84./Prohouly), Mrkonjić (84./Nuhanović).

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)