Dornik obetavno na EP v triatlonu

dornik triatlon lizbona 2015
Domen kot vodilni v skupini kolesarjev

Na 16. evropskem prvenstvu v triatlonu na Portugalskem je po šestih letih v elitni kategoriji prvič nastopil predstavnik Slovenije. To je bil član celjskega triatlon kluba Tuš team Domen Dornik.

Med 62 tekmovalci je zasedel 27. mesto, kar je najboljša slovenska moška uvrstitev v zgodovini.
Pri plavanju je imel slab izhodiščni položaj pozicijo in po 1.500 m plavanja za 15 sekund zaostal za prvo skupino 13 tekmovalcev, ki so  na kolesu povečevali razliko pred zasledovalci. Sam je bil ves čas kolesarjenja v drugi skupini, kjer so bili tekmovalci od 14. do 42. mesta. Zaostanek je po 40 km kolesa znašal 1:30 min. Na koncu je 10 km odtekel v času 32:57 min in cilj prečkal na 27. mestu. Pri tem je ugnal Norvežana Blummenfelta, ki je pred dvema tednoma osvojil 2. mesto na svetovnem pokalu in dobitnika bronaste olimpijske medalje Švicarja Riedererja.
Po tekmi je Domen dejal: “Moj nastop je bil najbolje kar trenutno zmorem, zato sem zelo zadovoljen nad razpletom. Če bo šlo še naprej vse po načrtu, verjamem, da lahko računam na olimpijske igre v Tokiu 2020.”