Drama na I. OŠ pripadla Celjanom, ki so zmogli dva preobrata

V regionalnem derbiju druge košarkarske lige so bili v Celju v vlogi favorita prvouvrščeni Podčetrtani.

Ti so bili v prvi četrtini precej razpoloženi in dosegli 31 točk (5 trojk), 10 več od domačih. Termalci so v drugi četrtini vseskozi nadzirali potek dogodkov na igrišču in največ vodili za 16, ob polčasu pa je bil rezultat 43:56.

V tretji četrtini je prišlo do popolnega preobrata. Jan Rizman je po 24 minutah igre zadel za izenačenje na 58. V 28. minuti je Celje vodilo že za 15 točk, po 30 minutah pa za 13.

V prvi polovici druge četrtine je sledil še en preobrat, saj so ta del igre Podčetrtani dobili z 2:15 in izenačili na 80, minuto za tem pa bili v prednostiz 80:85. Vseeno pa dramatičnih dogodkov še ni bilo konec. Minuto in četrt pred koncem so Celjani s košem Matica Grušovnika povedli za točko, na koncu pa slavili zanesljivo zmago.

Celje : Terme Olimia Podčetrtek 97:90 (21 : 31, 22 : 25, 35 : 9, 19 : 25)

Rizman 33 (indeks 38), Grušovnik 22, Koštomaj 20, …