Druga domača tekma sezone in drugi poraz Celjanov

Celjski nogometaši so v 3. krogu prve slovenske nogometne lige še drugič v tej sezoni izgubili na domačem stadionu Z’dežele. Tokrat je bil boljši Koper, ki se je z zmago vsaj začasno zavihtel na vrh lestvice.

Tekmo so bolje začeli Celjani. V prvih 15. minutah tekme so preko Žana Medveda ustvarili dve lepi priložnosti, a je bil celjski napadalec tako v 2. kot v 14. minuti za malenkost nenatančen. Rahlo pobudo so nato prevzeli primorci, si najprej ustvarili dve lepi priložnosti, v 25. minuti pa precej srečno povedli, potem ko je Ivan Majevski žogo skušal izbiti iz kazenskega prostora, vendar je ta zadela Kaheema Parrisa od njega pa se je odbila v celjsko mrežo. Celjani so uspeli izenačiti še pred iztekom prvega polčasa. V 44. minuti je po podaji Advana Kadušića iz prve streljal in zadel Ivan Božić.

Prva polovica drugega polčasa ni postregla z veliko razburljivimi akcijami, v 65. minuti pa so Koprčani še drugič na tekmi povedli. Kaheem Parris je lepo vtekel po desni strani sprejel podajo ter zadel za novo vodstvo. Koprčani kljub vodstvu niso prepustili pobude Celjanom in so še naprej iskali gol za še večje vodstvo. To jim je uspelo v 84. minuti, ko je do strela prišel Lamin Colley in žogo poslal v bližnji zgornji kot celjskih vrat za 3:1.

Celje bo v 4. krogu gostovalo pri Bravu.

CELJE – KOPER 1:3 (1:1)
Božić 44.; Parris 25., 66., Colley 84.

Celje: Rozman, Zaletel, Zec, Kuzmanović, Flis (46./Brecl), Svetlin (77./Begić), Kadušić, Šporn (61./Vrbanec), Majevski, Medved (61./Sokler), Božić (72./Jakobsen).

Koper: Golubović, Palčič, Novoselec, Rajčević, Bručić, Grudina (46./Jelić Balta), Barišić, Guberac (64./Oštrek), Vešner Tičić (71./Bešir), Mulahusejnović (76./Colley), Parris (75./Krajinović).

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)