Državni rekord Janežiča na mitingu Diamantne lige v Monaku

Luka Janežič je očitno izvrstno tempiral letošnjo formo pred prihajajočim svetovnim prevenstvom v atletiki v Londonu.

Potem, ko je prejšnji teden na evropskem prvenstvu za mlajše člane do 23 let na Poljskem osvojil zlato medaljo na 400 m, je na mitingu Diamantne lige v Monaku tekel državni rekord, ki sedaj znaša 44,84.

Janežič je s tem za 23 stotink izboljšal svoj prejšnji rekord na 400 metrov in se prvič spustil pod mejo 45 sekund. Osvojil je šesto mesto.

Po pričakovanjih je zmagal svetovni rekorder ter olimpijski in svetovni prvak Južnoafričan Wayde van Niekerk (43,73). Drugi je bil Isaac Makwala (43,84), tretji pa Baboloki Thebe (44,26), oba iz Bocvane.

Hitrejša od Janežiča sta bila še Američana Gil Roberts (44,57) in Vernon Norwood (44,81).

To je bila tudi zadnja preizkušnja pred svetovnim prvenstvom v Londonu, ki se bo pričelo 5. avgusta.