Dve desetletji od legendarne zmage, ki je odprla vrata k naslovu evropskih prvakov

Na današnji dan mineva 20 let od tekme v dvorani Zlatorog, ko je v prvi tekmi finala lige prvakov ekipa Rokometnega kluba Celje Pivovarna Laško igrala z nemškim Flensburgom.

Tekma se je v knežjem mestu končala s 34:28. Na povratni tekmi so bili boljši Nemci s 30:28, kar je pomenilo, da so Celjani postali evropski prvaki.

Sergej Rutenka in Edvard Kokšarov; vir foto: RKCPL

V celjskem “kotlu” so pivovarji prvi polčas dobili s 17:13, v drugem polčasu pa razliko povišali še za dva gola. Najbolj učinkovit je bil takrat Sergej Rutenka, ki je dosegel 13 golov, Edvard Kokšarov pa je prispeval 9 zadetkov.

Takratna ekipa RKCPL: vratar in kapetan Dejan Perić, vratar Gregor Lorger, Uroš Zorman, Sergej Rutenka, Renato Vugrinec, Edi Kokšarov, Matjaž Brumen, Jure Natek, Marko Oštir, Žikica Milosavljević, Dino Bajram, Nenad Bilbija, Miladin Kozlina in Miha Gorenšek.

Veliko spominskega gradiva lahko preverite tudi v prispevku MMC RTV Slovenija pred petimi leti.