Eurobasket 2013: Celjski navijači, kljub porazu proti Hrvaški, do konca podprli slovenske košarkaše (foto, video)

Slovenska košarkarska reprezentanca se je včeraj v 4. krogu predtekmovanja na EP pomerila s hrvaško reprezentanco. Po treh zaporednih zmagah so Hrvati Slovencem zadali prvi poraz z rezultatom 76:74. Dogajanje so budno spremljali tudi navijači v povsem napolnjeni fan coni na Krekovem trgu v Celju, ki so s slovensko košarkaško reprezentanco dihali vse do zadnje sekunde.

Slovenske barve so na košarkaškem parketu na začetku tekme proti Hrvaški zastopali Goran in Zoran Dragić (slednji je Sloveniji na tekmi priigral tudi 23 točk), Jure Balažič, Jaka Blažič in Mirza Begić. Selektor Slovenije Božidar Maljković je tekom igre postopoma nadomestil celotno peterico z Urošek Slokarjem, Edom Murićem, Gašperjem Vidmarjem, Boštjanom Nachbarjem in Jako Lakovičem.

Obiščite spletno stran www.thermana.si in si oglejte aktualno ponudbo razvajanja za sprošanje telesa in umirjanje duhoa po ali pred ogledom napetih košarkarskih tekem.

Prvo četrtino so slovenski košarkaši odigrali suvereno in uigrano ter hrvaško reprezentanco vodili z rezultatom 20:17. Z odlično igro in obrambo so Slovenci nadaljevali tudi v drugi četrtini, kjer je Lorbek zadel dve zaporedni trojki. Slovenija je odličen rezultat ohranjala vse do polčasa, kjer je vodila z rezultatom 41:35. Tekom tretje četrtine pa so se Hrvati začeli približevati rezultatu slovenske reprezentance, ki je vodila s tesnim izidom 57:55.  Zadnjih 10 minut rednega dela tekme so bolje začeli Hrvati, in devet minut pred koncem četrtine premagali Slovence z rezultatom 57:58. Sledilo je nekaj napak na obeh straneh in štiri minute pred koncem četrtine je bil izid tesen, 60:61 za Hrvaško.

Dogajanje je bilo napeto do konca, ki je zahteval petminutni podaljšek. V tem času je šla hrvaška ekipa v oster napad, kjer so si izborili nepovratno vodstvo in s tem Slovenijo premagali z minimalno razliko 76:74. Navijači v fan coni v središču Celja so do konca optimistično vzklikali “Slovenija gre naprej” in stiskali pesti za slovensko košarkaško reprezentanco, vendar so na koncu morali priznati poraz proti Hrvatom. Kljub temu pa en poraz ni ustavil odličnega in napetega vzdušja, ki je v fan coni Celje prevladoval vse do konca tekme.

Obiskovalce je vse od 19.30 ure dalje zabavala skupina Kingston, ki je tako s svojimi pesmimi kot tudi s svojim stasom širila navijaški duh. Odmevna tekma je na prosto privabila tudi številne obiskovalce, saj je bil Krekov trg popolnoma zapolnjen, njegov prehod pa je predstavljal skorajda nemogočo misijo. Slovenci so tako zopet dokazali, da v njih gori športni duh in da znajo stopiti skupaj. Utrinke iz dogajanja v navijaški coni si oglejte v spodnji fotogaleriji in videu, danes pa ne zamudite športnega spopada med Slovenijo in Poljsko.

Eurobasket: Rezultati