Finale spusta za svetovni pokal Savinja 2016 privabil mnoge obiskovalce, zvečer zabavali Kingstoni (foto)

Konec tedna je, na Špici in v Hrastniku, potekal svetovni pokal v spustu na divjih vodah, v organizaciji domačega Kajak kanu kluba Nivo. Prvi svetovni pokal je na Špico privabil mnoge navijače, tako Slovence kot tudi druge.

Kajakasi-3

Na Špici so se v popoldanskih urah začele kvalifikacije za finale sprinta, ki so ga dobro prestali tudi Slovenci. Pod reflektorji pa so se tekmovalci še zadnjič podali na progo in pomerili v finalu.

SLAVIL SLANINA VLADIMIR IZ ČEŠKE

V kategoriji C1 – posameznik je slavil češki predstavnik Vladimir Slanina s časom 35:04, tik za njim se je uvrstil Francoz Dazeur Quetin,  ki je s progo opravil v 36 sekundah. Zadnjo stopničko na odru za zmagovalce pa je s časom 36:07 zasedel Italijan Quintarelli Mattia.

NA NAJVIŠJO STOPNIČKO STOPILA BONACCORSI COSTA

V ženski konkorenci je v K1 – kajak je prvo mesto zasedla Bonaccorsa Costa iz Italije. s časom 34:57,  za njo se je uverstila Švicarka Mathys Melanie (35:64), tretje mesto pa je zasedla še ena Italijanka, Rosa Mathilde.

ZASLIŠALA SE JE ZDRAVLJICA

V kategoriji kanu za moške – K1 je slavil Nejc Židarčič s časom 29:68, z drugim časom je s progo opravil Richard Maxime (29:90). Tretje mesto pa je s časom 30:37 zasedel Vid Debeljak.

NA STOPNIČKAH TUDI SLOVENSKA NAVEZA

V paru s kanujem sta konkurenco premagala Francoza D. Mareau in P. Troubady s časom 34:45, za njiju sta se uvrstila L. Žganjar/P. Žnidaršič. S časom 35:70 pa sta tretje mesto zasedla A. Leduc/ L. Zouggari iz Francije.

4. V. Slanina/M. Sramek 35:97

5. M. Frančeškin/S. Hočevar 36:31

6. G. Shmid/P. Draxl 39:32

7. L. Ispan/L. Zubčič 39:44

Kajakasi-4

V ŽENSKEM DVOJCU ZMAGALI FRANCOZINJI COAT IN CLAIRE

V paru s kanujem sta s 42:79 zmagali Cindy Coat in Haab Claire iz Francije. Drugi čas sta postavili Italijanki V. Razzauti/A. Panato (45:64), tretji čas proge pa sta zabeležili Hrvatici A. Gržin in M. Štimac – 49:11.

4. M. Kostov/O. Lazarević 49:55

5. O. Babić/M. Mićić 56:60

Po uradnem delu je celjsko publiko zabavala skupina Kingston.