Gladka zmaga pri beograjskem Partizanu

Celjske košarkarice so vedno bližje uvrstitvi na zaključni turnir štirih najboljših ekip v letošnji sezoni jadranske lige. Na gostovanju pri beograjskemu Partizanu so vpisale prepričljivo zmago.

Gostujoča zasedba je že v četrti minuti povedla z dvomestno prednostjo, dve minuti kasneje pa je bila razlika že 15 točk. Črno-bele so uspele zaostanek hitro zmanjšati in že v 13. minuti je bil na semaforju 20:21. Gostje so potem znova zaigrale bolje in polčas dobile za 11 točk.

Po izenačenem uvodu v drugi polčas so Celjanke do konca tretje četrtine prednost povišale na 23 točk in odločile zmagovalke srečanja. Tudi v zadnji četrtini slovenske prvakinje niso popuščale in v 37. minuti povedle za 30 točk. Izkazal se je dvojec Slonjšak-Prezelj, ki je dosegel toliko točk kot domača ekipa.

Partizan 1953 : Athlete Celje 58:82 (13:19, 17:22, 12:24, 16:17)