Gledljiv rokometni večni derbi pripadel skoraj nezgrešljivim Celjanom

Sinoči sta slovenski ekipi v ligi SEHA odigrali medsebojno tekmo, ki je bil njun 105. dvoboj v četrt stoletja. Celjski rokometaši so si želeli podaljšati serijo nepremaganosti na domačem terenu, enako kot Branko Tamše, ki mu proti matičnemu klubu še ni zdrsnilo. Rumeno-modre želje so se na koncu uresničile.

Gostitelji so začeli smelo in po 11 minutah vodili z 8:3, Velenjčani z novim trenerjem Borutom Plaskanom pa domačega naleta niso uspeli zaustaviti, saj so Celjani v prve pol ure dosegli kar 20 zadetkov, Gorenje pa le 12. Dodajmo, da so gostitelji v prvem polčasu sprožili 24 strelov, kar pomeni, da so imeli izkoristek strelov kar 83 %! Poleg Boruta Mačkovška, ki je na začetku od petih golov prispeval tri, je blestel Blaž Janc, ki je že v prvem polčasu zbral 10 zadetkov iz prav toliko strelov!

Drugi polčas so Velenjčani začeli s serijo treh zadetkov, bližje pa gostje niso uspeli priti, saj je bila celjska obramba poslej veliko manj porozna. Gorenje, ki je bilo v Celju podobno oslabljeno kot domača vrsta, se je na pet zadetkov zaostanka približalo še pri 27:22.

RK Celje Pivovarna Laško : RK Gorenje Velenje 34:28 (20:12)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 12/1, Gajič; Malus 1, Babarskas, Janc 13, Razgor 3, Marguč 4/1, Grošelj, Poteko 1, Zarabec 4, Kodrin, Fižuleto, Mačkovšek 3, Mlakar, Žvižej 4, Bećiri 1; trener Branko Tamše

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 1/3

RK Gorenje Velenje: Baznik 10/2 obramb, Zaponšek; Cehte 5, Medved 2, Ovniček 2, Pajt 1, Levc 3, Stojnič, Toskič 4, Mitrovič 3, Potočnik 3, Golčar 3, Kleč 1, Gams, Ratajec 1, Nosan, trener: Borut Plaskan

10. Izviđač CO 9 1 0 8 253 : 310 3

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško: »Najprej moram čestitati vsem akterjem za današnjo tekmo, ki je bila gledljiva in hitra. Odkar je Velenje prevzel Borut, ta igra veliko hitreje, dinamičen rokomet, kar je meni kot trenerju všeč in sem zagovornik takšne igre. Še bolj me veseli, da smo mi prikazali nekaj rokometa, ki si ga želimo igrati, to so hitri protinapadi, napadi in predvsem v prvem polčasu zelo dobra obramba. Na tekmi je bilo tudi kar nekaj zelo lepih potez in zadetkov in mislim, da je derbi upravičil svoj sloves. V prvem delu smo si nabrali lepo prednost, veliko po zaslugi igralca tekme, Blaža Janca, čeprav moram danes pohvaliti celotno ekipo. Si je pa Blaž ob koncu prvega dela privoščil neumnost, kar se ne sme dogajati. Velenje se je tu približalo in morali smo se potruditi, da smo ohranili prednost in nato rezultat kontrolirali vse do konca. Žal mi je vseh poškodb, ki so se zgodile, saj vemo, da je ritem zelo naporen in se vsaka poškodba zelo pozna. To je žal davek vsega tega kar delamo. Zadovoljen sem z reakcijo po naši sobotni tekmi in čestitke mojim fantom za zasluženo zmago.«

Blaž Janc: ». Za pripravo smo imeli samo dva dni, Velenje pa se je lahko pripravljalo ves teden. A z borbenostjo, srčnostjo in željo po zmagi nam je uspelo zanesljivo zmagati. To je tisto vodilo, ki se ga moramo držati v prihodnje, tako da lahko optimistično odpotujemo v Belorusijo.«

Borut Plaskan, trener Gorenja Velenje: »Zaslužena zmaga Celja danes. Mi enostavno nismo bili pravi, slabo smo se vračali v obrambo, Celje pa je dosegalo lahke zadetke. Če jim to dopustiš na domačem terenu, jih je nemogoče ujeti. Pri nas ni bilo prave energije, da bi preobrnili tekmo, poleg tega pa smo verjetno še za dalj časa izgubili dva igralca, kar je vse prej kot prijetna napoved za naslednje tekme, ki nas čakajo v prihodnje.«

Poročanje RKCPL

Poročanje RKGV

Rokometaše Celja Pivovarne Laško v Velux EHF Ligi prvakov, v soboto, 19. novembra, čaka gostovanje pri beloruskem Meškovu iz Bresta.