Golovec uspešno gostil reprezentanco; pivovarji iz Ribnice stežka s točko

Dvorana Golovec je danes gostila tekmo četrtega kola kvalifikacij za evropsko rokometno prvenstvo. Reprezentanke Slovenije so bile prepričljivo boljše od Islandije in vpisale visoko zmago.

Za slovensko zasedbo je nastopila tudi kapetanka celjskih rokometašic, Katarina Regner, ki je v svojem krstnem reprezentančnem nastopu dosegla tudi gol.

SLOVENIJA : ISLANDIJA 28:18 (15:10)
1 Danska 4 4 0 0 104:77 (+27) 8
2 SLOVENIJA 4 1 2 1 108:104 (+4) 4
3 Češka 4 1 1 2 99:98 (+1) 3
4 Islandija 4 0 1 2 85:117 (-32) 1

§

V derbiju vrha lestvice končnice državnega prvenstva so “suhorobarji” v prvem polčasu dvakrat vodili s tremi goli prednosti, a so Celjani zaostanek obakrat anulirali s serijo 0:3.

Drugi polčas je bil veliko bolj izenačen, od 36. minute pa so ponavadi Celjani povedli za gol, gostitelji pa izenačili. Edinič, ko so gostje prišli na dva gola prednosti, je to bilo v 54. minuti, ko je David Razgor zadel za 22:24. Do konca sta edina gola dosegli gostitelji, ki tako na lestvici ostajajo izenačeni z državnimi prvaki.

Ribničani so imeli po celjskem prekršku v napadu celo možnost za zmago iz devetmetrovke. Heningman je najprej nakazal strel, zapisnikarska miza pa spustila uro in sirena je označila konec tekme tik preden je njegov dejanski strel končal v mreži gostov, a sta sodnika upravičeno zadetek razveljavila, ponovljeni strel pa je končal v celjskem bloku in poskrbel za točko na vsaki strani.

Riko Ribnica : Celje Pivovarna Laško 24:24 (10:10)

Riko Ribnica: Klarič 13/1 obramb, Perovšek; Horvat 2, Fink 1, Vujačić 2, Knavs 7/1, Heningman N. 2, Skušek, Koprivc 1, Pahulje, Nosan B. 3, Kovačič 4, Kljun, Nosan M., Setnikar 2/1, Košmrlj, trener: Siniša Markota

Izključitve: 6 min,  7-metrovke: 2/4

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 12/2 obramb, Panjtar  obrambi; Vujović 1, Jurečič, Malus 4, Razgor 3, Suholežnik 3, Marguč 4/3, Grošelj, Žabič, Slišković 1, Anić 2, Dujshebaev, Mačkovšek 1, Mlakar 4; trener Branko Tamše

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 3/4

Žiga Mlakar, igralec Celja Pivovarne Laško: “Vedeli smo, da je gostovanje v Ribnici vedno neugodno. Bili smo dobro pripravljeni, a so rokometaši Rika Ribnice nudili zelo dober odpor. Mogoče smo naredili preveč tehničnih napak, predvsem v pol-protinapadu, poleg tega pa nismo uspeli priti do izdelanih akcij na postavljeno obrambo. Kljub vsemu je sezona še dolga, in mislim, da bo še dovolj priložnosti, da pridemo do zastavljenega cilja.”

Ostali tekmi
KOPER 2013 : KRKA 28:25 (14:9)
URBANSCAPE LOKA : GORENJE VELENJE (14. aprila)

1 RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 2 1 1 0 56 49 7 34
2 RD RIKO RIBNICA 3 1 1 1 78 73 5 34
3 RK GORENJE VELENJE 2 0 0 2 60 65 -5 31
4 RD KOPER 2013 2 2 0 0 57 50 7 27
5 RD URBANSCAPE LOKA 2 1 0 1 51 56 -5 25
6 MRK KRKA 3 1 0 2 84 93 -9 23

Pred rokometaši Celja v sredo zaostala tekma Pokala Slovenije, ko bodo ob 18.00 gostili Mariborčane. V soboto je na sporedu prvenstvena tekma z Novomeščani, prav tako ob 18.00.