Grofek užalostil vijolice

Na celjsko-mariborski obračun v okviru 17. kola prvoligaškega nogometnega tekmovanja so gostujoči igralci prišli po gostovanju v Moskvi, kar je v celjskem taboru vzbujalo upanje, da vijoličaste baterije morda ne bodo do vrha napolnjene.

Dež je celjsko igralno površino precej napojil, gostje pa so že v 5. minuti zatresli okvir domačih vrat. Kasneje si ekipi v prvem polčasu nista priigrali resnejših priložnosti.

Kmalu po začetku drugega dela je za veselje domačega občinstva poskrbel Rudi Požeg Vancaš, ki je z desne strani kazenskega prostora sprožil neubranljiv strel. Mariborčani so seveda želeli ostati neporaženi in z nekaj streli ogrožali domačega vratarja, ki je dobro opravil svojo nalogo. Ob koncu rednega dela je nekaj minuti po vstopu tekmo odločil Bian Paul Šauperl, ki je potrdil pravilo bivšega, saj je nogometno izobrazbo pridobil prav v Mariboru. Gostujoči kapetan je v 95. minuti z bele točke postavil končnih 2:1.

Celjani so se z zmago povzpeli na 5. mesto, prvo decembrsko nedeljo pa je na vrsti gostovanje v Krškem.

CELJE : MARIBOR 2:1 (0:0)
Požeg Vancaš 47.’, Šauperl 90.’; Tavares 95.’ (11 m)

Celje: Jurhar, Brecl, Džinić, Kelhar, Travner, Vidmajer, Šušnjara (od 83.’ Šauperl), Žinko, Požeg Vancaš, Dangubić, Lupeta.

Maribor: Handanović, Milec, Šuler, Billong, Viler, Vrhovec  , Pihler (od 61. Bajde), Hotić (od  78.’ Bohar), Vršič, Ahmedi (od 57.’ Tavares), Mešanović.