Hokejisti Celja morali priznati premoč Jeseničanom na prvi polfinalni tekmi

Na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva sta se v dvorani Podmežakla pomerila ekipi Jesenic in Celja. Jeseničani so premagali Celjane s 4:1.

Hokejisti Jesenic so večino dela opravili v drugi tretjini, ko so kar trikrat merili v polno. V prvem in zadnjem delu so bili Celjani dokaj enakovredni.

Prvi gol na srečanju je dosegel prav Celjan, ki igra v dresu Jesenic, Žan Jezovšek. Kljub srčni borbi Celja so dvome o zmagovalcu železarji pod streho pospravili med 25. in 30. minuto, ko so zadeli trikrat. Najprej Andrej Galuškin, nato pa še David Planko in Gašper Glavič. Celjski poraz je ublažil Jure Sotlar.

Nova tekma v IHL ligi celjske hokejiste čaka že ta četrtek, 17. 11. ob 18.00 v dvorani Zlato Polje proti HK Triglav Kranj. Druga tekma polfinala proti Jeseničanom pa bo 29. novembra v Celju.