Hokejistom previsoka ovira iz predmestja

Včeraj se je s prvimi tekmami turnirja slovenskega pokalnega tekmovanja začela nova hokejska sezona. Celjski klub se je v četrtfinalu pomeril z ekipo iz ljubljanskega Zaloga.

Prvo tretjino so dobili Vzhodnoljubljančani, Celjani pa so preko Aljaža Ogrizka izenačili v 23. minuti. Slavija je v drugi tretjini dosegla še en gol, v začetku zadnje pa povedla s 3:1. Na kranjskem ledu je štajerska zasedba znižala na 3:2 v 50. minuti z golom Sebastjana Grošlja in znova odprla tekmo. V zadnji minuti so Celjani poskusili s šestimi igrlci v polju, Slavija pa je uspela zadeti nebranjeno mrežo. V zadnjih sekundah so fantje iz glavnega mesta dosegli še en gol.

HK Slavija Junior : HK True Celje 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Z isto zasedbo se bodo Celjani pomerili tudi 14. septembra, ko bodo igrali uvodno tekmo v mednarodni ligi IHL, kjer sodelujejo že nekaj zadnjih sezon.

Prva tekma v Mestnem parku bo 18. septembra, in sicer proti aktualnim prvakom HK SŽ Olimpija.