Hud spodrsljaj Celjanov v domačem prvenstvu

V drugi tekmi po zimskem premoru so celjski rokometaši v okviru državnega prvenstva gostili sedmouvrščene Trebanjce, usoda tekme pa bi v običajnih okoliščinah morala biti: gladki dve točki za Celjane.

Na koncu se je zgodilo precej drugače. Domači so v 23. minuti vodili z 12:9, a so na glavni odmor so z zadetkom prednosti odšli gostje, ki jim je uspela serija 4 golov. Po izenačeni tretjini drugega polčasa so si Dolenjci priigrali rahlo prednost, ki je 7 minut pred koncem narasla na 3. Razglašena domača zasedba do konca ni uspela preobrniti izida, gostje, pri katerih je z 11 goli blestel Gal Cirar, pa so vodstvo še povišali in se veselili nenadejanega, a zasluženega uspeha v Zlatorogu.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO : TRIMO TREBNJE 26:31 (12:13)
Vujović 9, Kodrin 5, …

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: “Čestitke Trebnjemu za današnjo zmago. Ne morem reči drugega, kot da je to moja krivda. Ekipe nisem dovolj dobro pripravil, opozoril sem na previdnost, a očitno to ni bilo dovolj. Tekmo smo vzeli preveč zlahka, po zmagi v Velenju smo mislili, da bo zmaga naša sama od sebe. Nismo bili pravi, od prvega do zadnjega. Imeli smo težave v obrambi, v napadu nismo izkoriščali naših prednosti. Lovili smo rezultat, se poizkusili vrniti, a igrali smo se s srečo in ta ti v takšni predstavi obrne hrbet. Zaslužili smo si poraz, vsako tekmo moraš biti z glavo pri stvari, če ne se ti vse obrne in upam, da bo vsaj lekcija dosegla svoje. Razočarali smo navijače, razočarali sodelavce v klubu, zaradi česar mi je še posebej žal.”

Benjamin Teraš, trener Trima Trebnje: “Občutki po takšni tekmi so odlični. Za to smo se trudili do zdaj in se bomo še naprej. Ne zgodi se vsak da, da premagaš Celje Pivovarno Laško na njihovem domačem terenu. Mislim, da se ne zavedamo še dobro, kaj smo naredili.”