Hyongovci s kopico medalj s svetovnega prvenstva

Nemški Inzell je bil od srede prizorišče mladinskega svetovnega prvenstva v taekwondoju verzije ITF. Zelo uspešni so bili tudi člani celjskega Športnega kluba Hyong.

taekwondo-hyong-svetovno_nemcija_2019_mladinkeTako so bila štiri dekleta iz tega kolektiva članice ekipe, ki je osvojila naslo prvakinj v ekipnih borbah: Alisa in Larisa Žagar Slemenšek, Nina Kitek in Maša Kenjalo. Najprej so bile boljše od Kanadčank, nato od Poljakinj in Nizozemk, v finalu pa so premagale še Argentinke.

Do srebra je v kategoriji do 62 kilogramov prišel Kemal Kabilović, Larisa Žagar Slemenšek pa je bila druga pri mladinkah do 55 kg.

Kabilović je bil srebrn tudi z mladinsko ekipo v borbah. Bron je domov prinesla še Maša Kenjalo pri mladinkah do 65 kg.

Dodajmo, da je trener uspešnih borcev Uroš Bernard.