Janežič najhitreje doslej, a …; Renner tokrat brez poljuba sreče

rio 2016Po solidnem nastopu v četrtfinalu v teku na 400 m je kladivarjevec Luka Janežič v polfinalu s časom 45,07 sekunde za 15 stotink izboljšal svoj junijski državni rekord, a je bilo to vseeno za 58 stotink prepočasi za uvrstitev v veliki finale olimpijskih iger v Riu de Janeiru.

Skupno je zasedel 17. mesto, edini belopolti tekmovalec, ki je bil hitrejši od njega pa je dosegel le stotinko boljši čas. Če bi v obzir vzeli le tekmovalce iz evropskih držav, pa bi bil njegov čas četrti.

Z nastopom je zaključil tudi skakalec s palico, Robert Renner, ki je v Brazilijo pripotoval kot bronasti z evropskega prvenstva v Amsterdamu. Po uspešno preskočenih začetnih višinah se mu zataknilo pri 560 centimetrih, tako da je izpadel že v kvalifikacijah. Ravno 560 je bila tudi višina, ki je vodila med finaliste.