Janežič za dve stotinki ob medaljo

janezic-luka-foto-azsCeljski atlet Luka Janežič je na evrospkem dvoranskem prvenstvu v finalu teka na 400 metrov osvojil nehvaležno četrto mesto in le za dve stotinki zgrešil svojo prvo člansko medaljo na velikih tekmovanjih.

Zmagal je Norvežan Karsten Warholm, ki je izenačil evropski dvoranski rekord.

Luka Janežič se je v finale teka na 400 metrov uvrstil s tretjim časom polfinala in bil eden izmed glavnih kandidatov za medaljo. V finalu je celoten tek zanesljivo tekel na tretjem mestu in vse je kazalo na medaljo, a ga je v zadnjih metrih dohitel Nizozemec Van Diepen in ga premagal po fotofinišu za dve stotinki sekunde. Janežič je tekel 46,15, kar je za 13 stotink počasneje od državnega rekorda.

Zmagal je prvi favorit finala Norvežan Karsten Warholm, ki je tekel odličnih 45,05 s čimer je izenačil evropski dvoranski rekord. Drugi je bil Španec Oscar Housillios, ki je tekel 45,66, tretji pa kot rečeno Nizozemec Tony van Diepen s časom 46,13.

Janežič je sicer skozi celotno prvenstvo stopnjeval svoje nastope. V kvalifikacijah je dosegel najboljši čas med vsemi atleti (46,88), v polfinalu je dosegel tretji čas (46,60), v finalu pa je tekel 46,15, kar pa ni bilo dovolj za medaljo.

Jutri se bo v finalu skoka v višino nastopila še ena Celjanka Maruša Černjul.