Judo: kopica kolajn na EP

European-Judo-Championships-Senior-Montpellier-France-2014-320x200Na evropskem prvenstvu v francoskem Montpelllierju je celjski kontingent v slovenski reprezentanci poskrbel za nov komplet kolajn. Tina Trstenjak je v finalu kategorije do 63 kilogramov minimalno izgubila s francosko tekmovalko in s tem izboljšala uvrstitev s prejšnjega prvenstva, ko je osvojila bron.

Branilcu naslova v kategoriji do 73 kilogramov, Roku Drakšiču, ponovitev uspeha ni uspela, se je pa vendarle okitil z medaljo, in sicer bronasto.

Do brona je prvič prišla katera od ekip, saj so tretje mesto osvojila dekleta v postavi Petra Nareks, Tina Trstenjak, Lucija Polavder, Vlora Beđeti in Urška Žolnir, ki je tekmovala prvič po olimpijskih igrah v Londonu.