Judo: Vlora Beđeti do brona na SP v Braziliji

Največji uspeh v petčlanski slovenski odpravi na svetovnem prvenstvu v judu v Riu de Janeiru je dosegla Celjanka, nekdanja članica JK Sankaku, Vlora Beđeti, ki je v kategoriji do 57 kilogramov osvojila tretje mesto, potem ko je v borbi za bron premagala Japonko Jamamoto.

Trojica članov celjskega Sankakuja ni posegla po medaljah. Tina Trstenjak je v kategoriji do 63 kilogramov osvojila peto mesto, v borbi za bron pa je izgubila proti Francozinji Emane. Rok Drakšič je v kategoriji do 73 kilogramov osvojil sedmo mesto, zadnjo možnost za stopničke pa je izgubil v repesažu, kjer je bil boljši nekdanji svetovni podprvak Nizozemec Elmont. Ana Velenšek je nastope v kategoriji do 78 kilogramov končala v osmini finala in tako zasedla 9. do 16. mesto.