Kajak/kanu: V Celju potekalo finale evropskega pokala v šprintu

kajak_kanu_spica_junij_2015Celje oziroma kajakaški center na Špici v Celju, je preteklo soboto, 13. junija gostilo finalno dirko evropskega pokala v šprintu na divjih vodah in sicer za kajak ter kanu.

Pravico do nastopa so si izborili vsi, ki so starejši od petnajst let. Število predstavnikov določene države ni bilo omejeno, najboljše pa so čakale bogate denarne nagrade. Nočno finale je potekalo pod reflektorji. Proga na Savinji je bila kratka, najhitrejši so z njo opravili v malo več kot tridesetih sekundah.

Vrstni red najboljših med kajakaši (vsi predstavniki Slovenije):

1. Nejc Žnidarčič

2. Vid Debeljak

3. Anže Urankar

Odlično in hkrati nesrečno četrto mesto je zasedel član domačega kluba Simon Brus.

kajak_kanu_celjeVrstni red najboljših med kanuisti:

1. Blaž Cof

2. Lucas Pazata (Francija)

3. Luka Obadić (Hrvaška)

Sledila je še tekma v konkurenci dvojic, kjer so naslednji pari zasedli najvišja mesta:

1. Tony Debray in Louis Lapointe (Francija)

2. Peter Žnidaršič in Luka Žgajnar

3. Simon Hočevar in Blaž Cof (Slovenija)

V kategoriji ženskih kajakašic se žal nobeni od slovenskih predstavnic ni uspelo prebiti na na najvišja mesta, ki so prinesla stopničke.