Kapetan razrešil dvome o zmagi nad Medveščakom

V okviru mednarodne lige IHL so sinoči celjski hokejisti dosegli novo zmago, tokrat pa so bili na domačem ledu boljši od zagrebškega Medveščaka.

Gostje so povedli v 13. minuti in po izenačenju Davorja Rakanovića v 18. minuti po 21 sekundah znova povedli.

Gostitelji so bili veliko boljši nasprotnik v drugi tretjini. Do izenačenja je celjska vrsta prišla v 29. minuti, ko je zadel Niko Nemeček, občinstvo pa se je dobrih pet minut kasneje dvakrat veselilo zadetka. Uspešna sta bila Rok Leber in Nejc Kastelic.

Zagrebška vrsta se ni predala in v začetku zadnje tretjine znižala na 4:3. Po golu Roka Lebra v 47. minuti, so “medvedje” v 55. minuti znova prišli na gol zaostanka. Vse dvome o zmagovalcu je v 57. in 59. minuti razrešil kapetan Žiga Grahut, ki je postavil končni izid.

Za razliko od marsikatere druge tekme je tokratna minila v znamenju majhnega števila izključitev: Celjani so odsedeli 4 minute, gostje pa 8.

HK ECE Celje : KHL Medveščak 7 : 4 (1:2, 3:0, 3:2)