Kekova Rijeka Celjanom napolnila mrežo

V sklopu priprav na novo sezono so se celjski nogometaši sinoči podali na Reko, kjer so gostovali pri novopečenih državnih prvakih sosednje države, za katere je bil to zadnji preizkus pred nastopom na mednarodni platformi, na tribunah pa se je zbralo 3.268 obiskovalcev.

Ekipa Matjaža Keka je pokazala, da bo tudi v novi sezoni skušala ohraniti sloves, ki si ga je pridobila in visoko slavila. Že po dobre pol ure so gostitelji na Rujevici povedli s 3:0. Še v prvem polčasu je za moštvo Tomaža Petroviča zadel Jucie Lupeta.

Celjani so v 55. minuti zapravili priložnost za znižanje na 3:2, saj je z izjemno potezo domačo obrambo izigral Rudi Požeg Vancaš, Lupeta pa je zatem po njegovi natančni podaji žogo poslal čez gol. Domači so v izdihljajih tekme poskrbeli za nekoliko previsoko razliko.

HNK Rijeka : NK Celje 5:1 (3:1)

Strelci: 1:0 – Gavranović 7.’, 2:0 – Heber 28.’, 3:0 – Gorgon 35.’, 3:1 – Lupeta 37.’­, 4:1 – Punčec 87.’, 5:1 – Džinić 91.’ – avtogol

HNK Rijeka: Simon, Župarić, Elez, Martić, Zuta, Bradarić, Mišić, Gorgon, Gavranović, Matei, Heber. Igrali so še: S. Ristovski, Črnic, Vešović, Maleš, Nevistić, Punčec, Đoković, Ajayi, Kvržić, Čeliković, Šantek, M. Ristovski. Trener: Matjaž Kek

NK Celje: Rozman, Brecl, Džinić, Jazbec, Travner, Pungaršek, Pišek, Šušnjara, Požeg Vancaš, Dangubić, Lupeta. Igrali so še: Pečnik, Cvek, Cikaqi, Bizjak, Šauperl, Kesić. Trener: Tomaž Petrovič

Celjsko moštvo bo zadnjo pripravljalno tekmo pred začetkom nove sezone odigralo v soboto. V Celju bo gostoval Dob, tekma pa bo zaprta za javnost.