Končno spet zmaga v Zlatorogu, a izpad iz lige prvakov neizogiben; dekleta si delijo drugo mesto

Celjski rokometaši so odigrali zadnje domače srečanje lige prvakov, saj so kljub zmagi proti danskemu Aalborgu na lestvici prekratki, da bi se uvrstili v osmino finala, kamor se je “presenetljivo” zmago nad Parižani prebil beloruski Meškov.

Celjski so tekmo začeli s pobudo in po četrt ure igre vodili z 10:5. Sledilo je obdobje boljše igre gostov, ki so izenačili na 11 in 12, zaključek prvega polčasa pa je minil po željah domačih privržencev, saj so domači na glavni odmor šli s tremi goli prednosti.

Drugi del so domači nadaljevali v slogu konca prejšnje periode in znova povedli s 5 goli prednosti – 19:14. Goste je to podžgalo, da so zaostanek znižali na dva gola, a so Celjani zadržali njihov nalet in četrt ure do konca znova vodili z najvišjo rzaliko večera – 24:19. Kot ponavadi, ko so domači povedli s takšno razliko, je gostujoča zasedba postala učinkovitejša in v 51. minuti prišla na gol zaostanka – 25:24. Po znanem scenariju te tekme je sledila obdobje pivovarjev, ki so pet minut do konca vodili 29:25. Gostje so do konca še uspeli priti na dva gola zaostanka, a so Celjani na koncu slavili zanesljivo zmago.

V celjski ekipi sta bila najučinkovitejša Borut Mačkovšek z osmimi in Žiga Mlakar s šestimi goli.

Celje Pivovarna Laško : Aalborg 32:28 (15:12)

Celje Pivovarna Laško: Lesjak 1, Panjtar, Jurečič, Malus 5, Razgor, Suholežnik 2, Marguč 2, Grošelj 1, Slišković, Kodrin 2, Makuc 1, Anić 4, Dušebajev, Mačkovšek 8, Mlakar 6, Bećiri.

Aalborg: S. Pedersen, Aggefors, P. Larsen 4, Barthold 1, M. Larsen 2, Hassellund 1, Hald Jensen 4, M. Jensen 5, Ellebaek 3, Jotić 3, Atlason, J. Pedersen, Antonsen 1, Juul-Lassen 4.

Sedemmetrovke – 0; izključitve – 10 min : 10 min

V sredo bo v Zlatorogu tekma Seha Lige s pančevskim Dinamom.

§

Celjske rokometašice so pri ekipi z repa lestvice vpisale zanesljivo zmago.

JADRAN BLUEMARINE HRPELJE – KOZINA : Z DEŽELE 17:28 (8:15)
Čerenjak in Vrček po 6, Kodele 4, …

Urška Robič, igralka Z Dežele: “V Kozino smo prišle z enim samim ciljem, in sicer domov odnesti obe točki. Dvoboj smo odprle s preveč napakami, vendar smo se v nadaljevanju zbrale in tekmo mirno pripeljale do konca. Na treningih dobro delamo, zato smo si prav vse priložnost za igro tudi zaslužile.”

ZELENE DOLINE ŽALEC : LJUBLJANA 32:27
MLINOTEST AJDOVŠČINA : PTUJ 35:24
KRKA : ZAGORJE 14:22 (6:10)
KRIM MERCATOR : KOPER (ponedeljek)