Košakova dvakrat zlata na evropskih univerzitetnih igrah; na DP v Kranju sedem medalj

anemari kosak reka 2016Hrvaška to poletje v glavnem mestu in na Reki gosti tretje evropske univerzitetne igre, s skupno udeležbo 4.000 športnikov iz 41 držav.

Na Reki je neptunovka Anemari Košak v vlogi študentke ljubljanske univerze trikrat stala na zmagovalnem podiju.

Dvakrat je ugnala vso konkurenco, in sicer z osebnima rekordoma! Na 50 m hrbtno je plavala 29,65  sekunde, na 100 m prosto pa 57,20 sekunde.

Na 100 m prostor je osvojila srebrno medaljo, na 100 m hrbtno pa je zasedla četrto mesto.

§ § §

Od 22. do 24.7. je bilo v Kranju ekipno in posamično državno prvenstvo za dečke deklice, ki se ga je udeležilo tudi 7 plavalk in plavalcev plavalnega kluba Neptun Celje. Skupaj je nastopilo 199 plavalcev in vseh 26 slovenskih klubov.
Barve Neptuna so zastopali Lena Bornšek, Hana Podbregar, Ajda Brenčič, Luka Cvikl, Maks Jereb, Jan Vodenik in Enej Vovk Šulgaj. Najbolj je blestela Hana Podbregar, ki je osvojila 1 zlato (50 m prosto) in 4 srebrne medalje (100 m prosto, 200 m prosto, 400 m prosto, 50 m delfin). Luka Cvikl je osvojil 1 srebrno (200 m mešano) in 1 bronasto medaljo (50 m prosto).
Skupno so neptunovci priplavali 21 finalnih nastopov in dosegli 43 osebnih rekordov.Ekipno so, kljub številčno majhni ekipi, dosegli 7. mesto med 26 klubi.