Košarka: Celjanke brez težav do 11. zmage

LOGO-žkk-novi2013-2014-2Z odlično igro v zadnji četrtini (26:2) in na krilih izjemne Marice Gajić (26 točk, 24 skokov) so Celjanke dosegle še 11. zmago v državnem prvenstvu.

V četrtek, 6. februarja, jih v okviru mednarodne lige čaka pot v črnogorsko Podgorico.

ATHLETE CELJE : DOMŽALE 85:44 (18:14, 24:15, 17:13, 26:2)

Gajić 26 (24 skokov), Osterman 13 (13 skokov), …

Po zaključenem 2. kolu drugega dela državnega prvenstva za košarkarice je na vrhu ligaške razpredelnice znova Athlete Celje. Ta je na zadnji tekmi omenjenega kola na domačem parketu s 85:44 ugnal Domžale, ki kljub porazu trdno ostajajo na četrtem mestu, ki še vodi v končnico. Pred Konjičankami in Škofjeločankami imajo tri zmage prednosti.

Obe ekipi sta tekmo odigrali v precej okrnjenih zasedbah. Pri gostujoči zasedbi sta manjkali najboljši posameznici v tej sezoni Katja Kotnik in Annamaria Prezečj, medtem ko na drugi strani v kadru ni bilo Eve Lisec in Tavelyn Brittany James, trener Damir Grgič pa je na klopi pustil tudi Carmen Virginio Tyson Thomas.

Domžalčanke so se aktualnim prvakinjam dobro upirale v uvodnih 15. minutah tekme, nato pa so slednje začele unovčevati svojo premoč. Delni niz 12:3 jih je tik pred polčasom popeljal do 14 točk naskoka (42:28), v nadaljevanju pa so Celjanke le nadaljevale začeto delo. Visoko zmago so potrdile v zadnjih desetih minutah, ki so jo dobile s 26:2, Domžalčanke pa so v tem delu igre ostale brez koša iz igre.

Pri Athlete Celju je izvrstno odigrala Marica Gajić, ki se je s 26 točkami in 24 skoki zaustavila pri statističnem indeksu 54, kar je drugi najvišji dosežek v zadnjih sedmih sezonah 1. SKL za ženske. S prvim dvojnim dvojčkom v tej sezoni ji je sledila Matina Osterman (13 točk, 13 skokov). Na drugi strani je devet točk dosegla Katja Špacapan.

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Čestitke našim košarkaricam za zasluženo zmago. Tekma je bila na začetku težka, nato pa smo si priigrali visoko zmago. Več kot prepričljivo smo bili boljši v skoku in to je botrovalo temu, da smo imeli tekmo pod nadzorom. Čestitke Domžalčankam za korektno igro.”