Košarka: Celjanke in Laščani praznih rok v Jadranski ligi

Minuli vikend ni prinesel uspeha za ekipi s celjskega območja v obeh različicah Jadranske košarkarske lige. Članice ŽKK Athlete Celje so tesno izgubile v Zenici, Laščani pa tudi po 6. odigrani tekmi v ABA ligi ostajajo brez zmage.

V zaključku tekme sta manjkali Oblakova in Trebčeva
V 5. krogu Jadranske lige za košarkarice so članice ŽKK Athlete Celje gostovale v Zenici pri ŽKK Čelik. Prvi polčas so z razliko 7 točk dobile domačinke (43:36). Po odmoru so varovanke Damirja Grgiča zaigrale boljše in v zadnjo četrtino vstopile s prednostjo petih točk (53:58). V zadnji četrtini so domačinke znova stopile na plin. Celjanke so zaradi petih osebnih napak še pred koncem ostale brez Teje Oblak, ki je bila s 25 točkami najboljša strelka tekme, in Tine Trebec. Domače igralke so zadnjo četrtino dobile z rezultatom 21:13, kar je bilo dovolj za zmago 74:71.

“Če želiš zmagati na taki tekmi, moraš biti vsaj 20 točk boljši. Kljub temu da nismo imeli 20 točk prednosti, nam je skoraj uspelo. Čestitam mojim igralkam, za katere je to velika in pomembna šola,” je po tekmi za portal Košarka.si povedal Damir Grgič.

ŽKK Čelik : ŽKK Athlete Celje 74:71 (25:19, 18:17, 10:22, 21:13)

Celje: Abramovič 6, Gajić 4, Orozović 14, Oblak 25, Gabrovšek 9, Macura 2, Jagodič 2, Trebec 9.

Tudi proti Širokem brez zmage
Tudi po 6. tekmi v moški različici Jadranske lige so člani KK Zlatorog Laško še brez zmage. V nedeljo zvečer so bili v dvorani Tri lilije boljši košarkarji Širokega. Gostje so si že po prvi četrtini priigrali prednost 12 točk, na polčas pa odšli z vodstvom 42:25. V tretji četrtini so se Laščani nekoliko približali, a so igralci Širokega v zadnjem delu ponovno povišali prednost in se ob koncu veselili visoke zmage z rezultatom 78:53. Pri Laščanih je bil strelsko najbolj razpoložen Vladimir Panić, ki je na parketu preživel vseh 40 minut in vpisal 21 točk. Bil je tudi edini v vrsti varovancev Rada Trifunoviča, ki je dosegel več kot 6 točk. Za zmagovalce je Fran Pilepić dosegel 19 točk.

Zlatorog Laško : Široki WWin 53:78 (10:22, 15:20, 14:9, 14:27)

Laško: Škifić 4, Brodnik, Lapornik 5, Nikolič Smrdelj 5, Panić 21, Vujasinovič 6, Omič 4, Dimec, Atanckovič, Mali 4, Roberson, Čohadarević 4. Trener: Rado Trufunovič