Košarka: Celjanke premagale Ježico, Zlatorog poražen v Stožicah

Košarkarski ekipi s Celjskega sta se ta teden pomerili z ekipama iz Ljubljane. Članice ŽKK Athlete Celje so visoko premagale Ježico. Košarkarji Zlatoroga so gostovali pri Union Olimpiji. Za zmago ljubljanskega moštva je bila odločilna zadnja četrtina.

Lepa popotnica pred derbijem s Triglavom
Pred maloštevilnimi gledalci v športni dvorani Gimnazije Celje – Center so košarkarice ŽKK Athlete Celje premagale Ježico. Gostje so v prvem polčasu še držale stik s Celjankami. V drugi počas so varovanke Damirja Grgiča, ki je tokrat odpočil Tejo Oblak in Tino Trebec, krenile z 10 točkami prednosti (34:24). Tretjo četrtino so dobile z rezultatom 24:10 in še pred zadnjimi 10 minutami rešile vprašanje zmagovalk. Za zmago z rezultatom 73:49 je Sanja Orozovič dosegla 16 točk, Rebeka Abramovič jih je dodala 14. Za Ježico je Eva Rupnik dosegla 13 točk.

V soboto bo v Kranju tekma prvouvrščenih ekip 1. SKL za članice. Celjanke gostujejo pri Triglavu. Obe ekipi sta doslej zbrali 21 zmag in 1 poraz.

Athlete Celje : Ježica 73:49 (15:12, 19:12, 24:10, 15:15)

Celje: Abramovič 14, Gajič 11, Orozovič 16, Petrovič 6, Klavžar 6, Macura 9, Jagodič 5, Brišnik 2, Bošnjak 4. Trener: Damir Grgič

Statistika

V zadnji četrtini zmanjkalo moči
Člani KK Zlatorog Laško so se dobro upirali favorizirani Olimpiji. Po treh četrtinah so domači vodili za točko (53:52). Olimpija si je odločilno prednost priigral šele v zadnjih minutah. Končni rezultat je bil 73:61. Za zmagovalce je 18 točk dosegel Vladimir Dašić, za Laščane pa je 13 točk dosegel Jaka Brodnik.

Po dveh tekmah v ligi za prvaka so Laščani še brez zmage. Izkupiček bodo skušali popraviti v soboto, ko v dvorani Tri lilije gostuje Šentjur.

Union Olimpija : Zlatorog Laško 73:61 (16:17, 19:19, 18:16, 20:9)

Zlatorog: Škifič 6, Brodnik 13, Nikolič Smrdelj, Panič 6, Vujasinovič 9, Omić 10, M. Lapornik 7, L. Dimec, Atanackovič, Strnad 10. Trener: Ivan Sunara