Košarka: Celjanke s porazom zaključile sezono v regionalni ligi, nov poraz Zlatoroga

Članice ŽKK Athlete Celje so z gostovanjem pri beograjskem Voždovacu končale letošnje nastope v regionalni ligi. V 18. krogu so doživele 9. poraz in s tem za 2 zmagi zgrešile uvrstitev na zaključni turnir četverice. Košarkarji laškega Zlatoroga v ligi ABA še naprej ostajajo le pri dveh zmagah. Na gostovanju pri Širokem so doživeli 19. poraz.

Domačinke so si odločilno prednost priigrale že v prvi četrtini
Košarkarice Voždovaca so si proti edinim slovenskim predstavnicam v MŽL odločilno prednost priigrale že v prvi četrtini, ki so jo dobile kar z 21 točkami razlike (34:13). Do polčasa so se varovanke Damirja Grgiča sicer približale na 9 točk zaostanka (51:42), a so Beograjčanke v drugem polčasu znova povišale razliko in tekmo mirno pripeljale do konca z rezultatom 90:78.

Celjanke bodo z 9 zmagami in prav toliko porazi sezono končale na 6. mestu. Na zaključni turnir četverice so se uvrstile košarkarice Partizana in Čelika, tretja in četrta udeleženka pa bo znana v sredo, ko bodo odigrali še zadnje zaostale tekme. ŽKK Athlete Celje se bo zdaj posvetil domačemu prvenstvu. V rednem delu 1. SKL jih čaka le še domača tekma z Ježico, ki bo v petek ob 18.30.

Voždovac : Athlete Celje 90:78 (34:13, 17:29, 19:14, 20:22)

Celje: Abramovič 7, Gajić 2, Orozović 22, Oblak 13, Gabrovšek 8, Macura 10 (10 skokov), Jagodič 6, Trebec 10.

Poročanje portala Kosarka.si: Celjanke izgubile po prvi četrtini

Zadnja zmaga dobiva vse daljšo brado
KK Zlatorog Laško tudi na gostovanju pri Širokem ni uspel izboljšati bilance dveh zmag v ligi ABA. Domači so si v prvem polčasu priigrali lepo prednost 11 točk (37:26). V drugem delu so Laščani zaigrali bolje in se približali, a so košarkarji Širokega uspeli zadržati prednost do zadnjega piska sirene. Končni rezultat je bil 72:64.

Alen Omić je bil z 20 točkami, 9 skoki in statističnim indeksom 25 najkoristnejši posameznik tekme, Luka Lapornik je dodal 16 točk, za zmagovalce pa je bil s 16 točkami najboljši strelec Jakov Vladović. 5 krogov pred koncem rednega dela sezone je Zlatorog povsem na dnu lestvice lige ABA. Krka in Helios na 12. oziroma 13. mestu imata 3 zmage več. Četrti slovenski redstavnik Union Olimpija je na 8. mestu in ima z 11 zmagami in 10 porazi le še minimalne možnosti za uvrstitev na Final four.

Prihodnjo soboto Laščane čaka domača tekma s Heliosom. Še pred tem jih čaka tekma Lige Telemach s KK LTH Castings Mercator. Tekma v Škofji Loki se bo začela jutri ob 20h.

Široki WWin : Zlatorog Laško 72:64 (17:12, 20:14, 21:23, 14:15)

Zlatorog: Škifič 2, L. Lapornik 16, Nikoič Smrdelj 5, Vujasinovič, Omić 20, M. Lapornik 2, Dimec, Atanackovič 2, Mali 7, Strnad 10. Trener: Ivan Sunara