Košarka: Celjanke še vedno v boju za naslov državnih prvakinj (foto, video)

Košarkarice Athleta Celja so na četrti tekmi finala državnega prvenstva v celjski dvorani Gimnazije Celje Cente premagale Hit Kranjsko Goro s kar 94:68. Izid v zmagah so tako izenačile na 2:2.

Celjanke so že ob koncu prve četrtine vodile z 11 točkami razlike (23:12). Kranjskogorčankam se je uspelo nekoliko  približati v 13. minuti, ko je Kompletova zadela za 27:22. Vrsta Damirja Grgiča znova bolje zaigrala in po košu Leje Jagodič tik pred polčasom povedla za 15 točk (39:24), kar je bila tudi najvišja razlika v prvem polčasu. Gorenjke v prvem delu niso našle orožja proti Ani Turčinović, ki je že do polčasa dosegla 15 točk in dodala še osem skokov. V zadnji četrtini so Celjanke le še povečale prednost, ki je na koncu znašala kar 26 točk.

Odločitev o prvakinjah bo padla v petek, ko bo odločilna tekma v Kranjski Gori.

Eno izmed uspešnih akcij Celjank si lahko ogledate v spodnjem videu, ostale zanimivosti s tekme pa v galeriji slik.