Košarka: celjsko slavje v Kranju in Slovenj Gradcu; finale ženskega pokala bo gostil Vojnik

zkk-in-kk-ce-190x30011Košarkarice celjskega Athleteja so na gostovanju v Kranju slavile drugo zmago na tretjem velikem derbiju državnega prvenstva za ženske. Domači Triglav so še drugič v gosteh ugnale s 63:59.

Aktualne državne prvakinje iz Celja so nekoliko bolje začele tekmo, se v zadnji minuti prve četrtine s štirimi zaporednimi točkami Martine Osterman povzpele že na 12 točk naskoka (7:19), a so jih nato Triglavanke začele loviti. Eva Rupnik je sredi 17. minute rezultat najprej poravnala na 28, nato pa v zadnjih sekundah prvega polčasa Triglavu pred premorom zagotovila še vodstvo s 33:31.

Podobno kot zadnje minute prvih 20 minut je bilo tudi nadaljevanje sprva izenačeno, Athletinje pa so nato med 24. in 29. minuto zaostanek dveh točk (36:38) pretvorile v vodstvo z 49:38. A tudi ta prednost ni bila dovolj za miren zaključek tekme. Borbene domačinke so še enkrat strnile svoje vrste in v 35. minuti s prostim metom Rupnikove najprej ujele tekmice (52:52), nato pa je slednja v naslednjem napadu še podala Tini Jakovina, ki je zadela za vodstvo Triglava (54:52).

Na drugi strani je na preobrat Kranjčank s košem in dodatnim prostim metom znala odgovoriti Ostermanova, po skoku v napadu pa je točki za vodstvo celjske zasedbe s 57:54 dodala še Carmen Virginia Tyson Thomas. Nov žarek upanja je za Triglav posejal po uspešnem polaganju Rupnikove, a sta nato trojki Rebeke Abramovič in Tavelyn Brittany James dokončno razblinili sanje gorenjske ekipe.

V dresu Celjank, med katerimi tudi tokrat ni bilo poškodovane Marice Gajić (gleženj), sta največ točk dosegli obe Američanki Jamesova in Tyson Thomasova, a iz igre zadevali zgolj s 36-odstotno natančnostjo (11:30). Prva jih je dosegla 22 (6:14 iz igre), slednja pa 12 (5:16 iz igre). Na drugi strani je Rupnikova tekmo končala s 13 točkami, 11 pa jih je dodala Maja Jakobčič. Gostujoče košarkarice so dobro omejile učinek Žive Zdolšek in Tine Jakovina. Ti sta do te tekme v povprečju skupaj dosegali skorajda 30 točk, tokrat pa jih ob metu 5:22 iz igre dosegli 13.

Athlete Celje se je s 14. zmago v državnem prvenstvu utrdil na vrhu lestvice in ima sedaj pred Triglavom dve zmagi prednosti. Do konca ligaškega dela je sicer še pet kol, a bodo Gorenjke glede na videno v dosedanjem delu sezone sila težko preprečile, da bi se aktualne prvakinje v končnico podale s prvega mesta in prednostjo domačega igrišča.

TRIGLAV : ATHLETE CELJE 59:63 (12:19, 21:12, 8:18, 18:14)

James 22, Thomas 12 (12 skokov), Lisec 10 (10 skokov), …

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Čestitke mojim igralkam za borbeno igro. Tudi tokrat smo nastopili brez Marice Gajić, ki po poškodbi gležnja še ni nared, a kljub temu na koncu vpisali zmago. Čeprav je do konca drugega dela državnega prvenstva še nekaj tekem, smo s to zmago napravili pomemben korak k osvojitvi prvega mesta po ligaškem delu, ki bi nam v končnici prinesel prednost domačega igrišča. V določenih trenutkih so se na tekmi s Triglavom v naši igri še pokazale nekatere napake, ki jih moramo do naslednjih tekem popraviti. A na koncu šteje le zmaga, ki nam daje dodatno motivacijo za trening pred pomembnimi tekmami sezone. Čestitke tudi Triglavankam za korektno igro.”

§ § §

Celjski košarkarji so na Koroškem vknjižili še 13. zmago in se kot prva ekipa v 3. ligi uvrstili v ligo za prvaka oz. preboj v 2. SKL. V predzadnjem kolu bo v dvorani GCC tekma s kamniškim Calcitom. Njen termin je sobota, 1. 3., ob 19.30.

Primafoto Slovenj Gradec : Luxuris Celje 80:90 (20:27, 19:18, 19:24, 22:21)

Kobale 18, Hajdaraj 16, Džombić 12, Bregar 10, Felicijan 10, …

§ § §

Ženski košarkarski klub Athlete Celje, bo 15. in 16. marca gostitelj letošnjega zaključnega pokalnega turnirja za košarkarice. Ta se bo odvijal v Vojniku, v tamkajšnji novi športni dvorani. Polfinalna para Domžale – Konjice in Triglav – Athlete, bosta v soboto, 15. marca, ob 16.00 in 18.30. Finalna tekma bo v nedeljo, ob 18. uri.

Urban Majcen, predsednik ŽKK Athlete Celje: “Zahvaljujemo se Košarkarski zvezi Slovenije, ki nam je zaupala organizacijo zaključnega pokalnega turnirja. Velika hvala tudi občini Vojnik, ki je dala pobudo, da bi letošnji prvi vrhunec ženske košarke v Sloveniji skupaj pripravili v njihovi čudoviti novi dvorani v Vojniku. Prepričan sem, da nam bo s pomočjo občine Vojnik in njihovega košarkarskega kluba turnir uspelo pripraviti na visokem nivoju in, da bomo tako kot že velikokrat v preteklosti dobri gostitelji prvega vrhunca ženske košarke v Sloveniji. Naš klub v letošnjem leto praznuje 20 let uspešnega delovanja, organizacija zaključnega turnirja pa je prvi večji projekt, ki ga v letošnjem letu želimo posvetiti proslavi našega jubileja.”

Beno Podergajs, župan Občine Vojnik: “To bo prvi takšen turnir v zgodovini našega kraja, zato je veselje še toliko večje. Turnir bo dodatna vzpodbuda domačem košarkarskem klubu za dekleta. Vzpodbuda bo tudi marljivi šoli, ki je bila v preteklih letih uspešna v tekmovanju ŠKL. Imamo veliko za pokazati in to bomo izkoristili. Tako kot občina, kot tudi šola. Vsi skupaj se zelo veselimo organizacije in že odštevamo dneve do turnirja.”