Košarka: dekleta po podaljšku poražena; fantje sami na vrhu razpredelnice

V vnaprej odigrani tekmi 5. kola ženske košarkarske lige je Celje gostilo derbi trenutno najboljših slovenskih ekip. Domača dekleta so v razburljivem srečanju klonila po podaljšku.

Triglavanke so po izenačenih uvodnih minutah prevzele pobudo na igrišču ter s prostima metoma Tine Jakovine ob koncu osme minute povedle z 11:18. Celjanke so na to odgovorile s consko obrambno postavitvijo, ki je gostujoči zasedbi povzročila nemalo preglavic. Piko na i preobratu Athletinj je postavila Jamesova, ki je s sedmimi zaporednimi točkami svojo ekipo ob koncu 17. minute popeljala v vodstvo s 30:26.

Tudi na začetku drugega polčasa so bile aktualne prvakinje bolj podjetne. Po slabih šestih minutah igre je Carmen Virginia Tyson Thomas prvič poskrbela za dvoštevilčno prednost (52:42), minuto in pol za tem pa je celjska prednost znašala že 14 točk (58:44). Zdelo se je, da je tekma odločena, a so trmaste Gorenjke s srčno borbo pokazale, da ne poznajo vdaje.

Conska obrambna postavitev je po novem začela težave povzročati Celjankam, Triglav pa je deset točk zaostanka pred zadnjo četrtino (61:51) do sredine 38. minute pretvoril v vodstvo s 65:63. Sledila je dramatična končnica rednega dela. Pri vodstvu Triglava z 69:68 sta Maša Piršič in Sara Meden zgrešili po dva prosta meta, slednja pa je nato ob zvoku sirene  še nepravilno ovirala Jamesovo, ki se je ob odštevanju sekund zagnala v gnečo pod obročem. Američanka je tako imela priložnost da svoji ekipi zagotovi zmago, a je bila natančna zgolj pri prvem poizkusu s črte prostih metov.

Po slabem zaključku rednega dela se tudi podaljšek za izbranke Toma Orešnika ni začel obetavno. Pri zaostanku z 71:69 so zaradi poškodbe noge ostale brez edine preostale košarkarice na centrskem položaju Maše Piršič. Štajerke so to znale unovčiti. Kapetanka Rebeka Abramovič je s šestimi zaporednimi točkami v 44. minuti svojo ekipo dvakrat popeljala na štiri točke naskoka (79:75, 81:77), a tudi to ni bilo dovolj za uspeh. Gorenjska junakinja je naposled postala 17-letna Manca Jelenc, ki je prispevala dva zaporedna koša (njene edine točke na tekmi) za vodstvo in zmago z 82:81, saj se je pri odločilnem metu za zmago na drugi strani roka znova zatresla Jamesovi.

ATHLETE CELJE : TRIGLAV 81:82 (13:18, 23:13, 25:20, 8:18, 12:13)
James 25, Abramovič 22, Lisec 10, …

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Triglav je zasluženo slavil zmago. Mi smo dvakrat imeli priložnost za zmago. Najprej ob koncu rednega dela, v podaljšku pa nato nismo znali izkoristiti štirih točk prednosti. V ključnih trenutkih smo odigrali neosredotočeno.”

1. Triglav 4/0 8
2. Athlete Celje 3/1 7
3. Grosuplje 2/1 5
4. Odeja 1/2 4
5. Konjice 0/3 3
6. Domžale 0/3 3

V četrtek, 14. 11., Celjanke v okviru MŽRKL gostujejo pri beograjski Crveni zvezdi.

§ § §

Celjski Luxuris je v 3. kolu 3. SKL vzhod v dvorani Gimnazije Celje – center premagal Konjice, s katerimi je bil pred tem izenačen v zmagah in se sam zavihtel na vrh lestvice. V domači ekipi je prvič zaigral Primož Kobale.

LUXURIS CELJE : KONJICE 87:74 (28:20, 23:12, 13:26, 23:16)

Bregar 19, Kobale 17, Pungartnik 11, Felicijan 10, …

CALCIT BASKETBALL : AKK BRANIK MARIBOR 82:72

RUŠE : POSAVJE KRŠKO 63:85

JANČE : PINGVINI LJUBLJANA 84:66