Košarka: dekleta prepričljiva s Konjičankami; fantje ugnali Mariborčane

kosarka-piktogram2Začel se je drugi del ženskega košarkarskega prvenstva, ki so ga celjske košarkarice odprle s prepričljivo zmago v Slovenskih Konjicah. V četrtek, 30. januarja, jih ob 19. uri v domači dvorani čaka tekma mednarodne lige s Crveno zvezdo.

Fantje so sinoči v domači dvorani gostili branikovce in jih ugnali težje od pričakovanj. Varovanci Igorja Pučka so tekmo dobro začeli, potem pa so gostje bolje parirali. Naslednja tekma bo šele 15. februarja, ko bo v Celju gotovala ekipa Janč.

KONJICE : ATHLETE CELJE 56:80 (16:20, 19:21, 13:16, 8:23)

Boada 21, Gajić 20 (14 skokov), …

Konjičanke so za uvod v drugi del državnega prvenstva za košarkarice pripravile lepo presenečenje. Čeprav so na koncu morale priznati premoč aktualnim prvakinjam iz Celja s 56:80, so pred domačimi gledalci pustile izjemen vtis. Z nasprotnicami so se izvrstno kosale 30 minut tekme, nasploh pa prikazale eno najboljši predstav v tej sezoni.

Konjičanke so znale izkoristiti kratko klop Athlete Celja, ki je tokrat zaradi poškodb nastopil brez Rebeke Abramovič, Tavelyn Brittany James ter Carmen Virginie Tyson Thomas. Tekmo so začele izjemno odločno, povedle s 11:6, a nato začele popuščati. Celjanke so se tako na začetku 13. minute povzpele na 15 točk naskoka (19:34), a se srčne in borbene domačinke niso predale. V preostanku tekme so se trikrat približale na šest točk (33:39 in 35:41 v 20. minuti ter 39:45 v 22. minuti), za kaj več pa jim zmanjkalo moči.

V konjiški vrsti je bila na koncu z 11 točkami najboljša Sara Vujačić, devet točk pa je dodala Nika Pokorn. Na drugi strani je tekmo pri 21 točkah in petih podajah končala Helena Boada Xairo, točko manj pa je ob 14 skokih dodala Marica Gajić. Najučinkovitejša košarkarica tekme je bila sicer Eva Lisec, ki je poleg 14 točk ulovila še 21 odbitih žog, kar je rekord v tej sezoni.

Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Čestitke našim košarkaricam za zmago, prav tako pa čestitke Konjičankam za prikazano srčnost in borbenost.”