Košarka, EP za dekleta do 18 let: Slovenke na prvi tekmi zabeležile zmago

kosarkaprikaznaTe dni v Celju poteka evropsko prvenstvo v košarki za dekleta do 18 let. Naša izbrana vrsta je včeraj, 30. julija odigrala prvo tekmo na prvenstvu proti reprezentanci Srbije. Slovenke so z glasno podporo navijačev prišle do prve zmage. Od košarkaric iz Srbije so bile boljše z rezultatom 72:56. Danes dekleta čaka že naslednje srečanje, tokrat proti ekipi Madžarske. Tekma bo v dvorani Zlatorog ob 18:30.

Srbkinje, ki so pred srečanjem veljale za favoritinje so v uvodu povedle, vendar so se naša dekleta hitro približala in na polčas so odšle s prednostjo devetih točk. V drugem polčasu so Slovenke povečale prednost, vendar se je reprezentanca Srbije po nekaj slabih minutah Slovenije približala. Z odlično igro v obrambi in napadu so nato naša dekleta zoper prevzela pobudo in srečanje suvereno do konca pripeljale sebi v prid.