Košarka: Maccabi premočan za Laščane

V vnaprej odigrani tekmi 15. kroga lige ABA so košarkarji Zlatoroga gostovali v Tel Avivu pri znamenitem Maccabiju. Domači so upravičili vlogo favorita in vknjižili še 13. zmago v letošnji sezoni lige ABA.

Začetek v znamenju Zlatoroga
Laščani so tekmo odlično začeli in v uvodu vodili z rezultatom 9:2. V sedmi minuti je Jaka Brodnik s trojko Zlatorog popeljal v vodstvo 14:4. Dvomestni zaostanek je očitno prebudil košarkarje iz Izraela, ki so do konca četrtine dosegli 15 točk, Laščanom pa pustili le eno.

Nadaljevanje v znamenju Maccabija
V drugi četrtini je Maccabi povsem zagospodaril na parketu in si do odmora priigral 16 točk prednosti (41:25). V podobnem ritmu so nadaljevali v tretji četrtini in v zadnjih 10 minuti krenili s prednostjo 34 točk (70:36). V zadnji četrtini je prednost narasla že na 40 točk, končni rezultat pa je bil 87:51. Najboljši strelec tekme je bil David Blu, ki je dosegel 16 točk, najkoristnejši igralec pa Shawn James, ki je 13 točkam dodal 10 skokov, 4 ukradene žoge in kar 7 blokad. Za Zlatorog je Alen Omić dosegel 10 točk.

Z 2 zmagama in 12 porazi KK Zlatorog ostaja na dnu lestvice lige ABA. V nedeljo varovance Ivana Sunare čaka gostovanje pri Union Olimpiji.

Maccabi Electa : Zlatorog Laško 87:51 (19:15, 22:10, 29:11, 17:15)

Zlatorog: Škifič 5, Brodnik 8, L. Lapornik 9, Nikolič Smrdelj 1, Vujasinovič 2, Omić 10, M. Lapornik, Dimec 2, Atanackovič 7, Mali 2, Gruev 5. Trener: Ivan Sunara